Tesla у невеликих кількостях вироблятиме людиноподібних роботів для внутрішніх потреб
Джерело: Reuters
Tesla оголосила про плани розпочати невелике виробництво гуманоїдних роботів для внутрішнього використання у 2024 році, повідомив генеральний директор Ілон Маск. Це сталося через кілька місяців після того, як Маск заявив про впровадження роботів до кінця 2024 року.

Фото: Reuters
Автовиробник має на меті почати постачання роботів для інших компаній у 2026 році. У квітні Маск повідомив, що робот Tesla під назвою Optimus зможе виконувати завдання на заводі до кінця цього року і може бути готовий до продажу вже наприкінці 2025 року.
Гуманоїдних роботів розробляють вже кілька років такі компанії, як японська Honda та Hyundai Motor Boston Dynamics. Ці компанії розраховують на роботів для вирішення потенційної нестачі робочої сили та виконання повторюваних завдань, які можуть бути небезпечними або виснажливими, таких як логістика, складування та виробництво.
Читайте також: Boston Dynamics представила нового електричного робота Atlas – на заміну попереднику
Ілон Маск вже відомий своїми обіцянками, які не завжди виконуються. У 2019 році він заявив інвесторам, що Tesla буде управляти мережею безпілотних автомобілів “robotaxi” до 2020 року. Минулого тижня він повідомив, що презентація роботаксі займе більше часу, оскільки він попросив “важливу зміну дизайну” передньої частини автомобіля.
Перше покоління робота Optimus під назвою Bumblebee випустили у вересні 2022 року. Цього ж року Tesla опублікувала відео другого покоління двоногого робота, який складає футболку на заводі компанії.
Останніми місяцями Маск зосередився на штучному інтелекті, програмному забезпеченні для автономного водіння, роботаксі та роботі Optimus на тлі скорочення попиту на електромобілі, які складають понад 80% квартального доходу Tesla.
- Компанія Tesla представила відео з роботом-гуманоїдом Optimus, відомого також як TeslaBot. У компанії продемонстрували, як робот може виконувати процедуру самокалібрування, яка схожа на йогу та важлива для адаптації до нових умов.
Служба безпеки затримала агента ФСБ, який коригував ракетно-дронові удари РФ по Києву. Ним виявився 17-річний випускник однієї зі столичних шкіл, якого російські спецслужби завербували на Телеграм-каналах з пошуку “легких грошей”.
У пʼятницю, 4 липня, президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом США Дональдом Трампом. Лідери обговорили, зокрема, питання протиповітряної оборони та посилення захисту українського неба.
Поблизу Берліна перекинувся автобус компанії FlixBus, який їхав із Копенгагена до Відня. Він віз 54 пасажири, серед яких є й українці. Унаслідок аварії постраждала 31 людина, одна з них — у тяжкому стані.
Не тільки те, що ви їсте, а й коли саме – може мати серйозні наслідки для здоров’я. Останні дослідження вказують: вечеря після 19:00 – це не просто звичка, а потенційний шлях до діабету, ожиріння, поганого сну і навіть підвищеного ризику смерті.
Росія системно використовує заборонену хімічну зброю проти українських військових – про це заявили у Міноборони Нідерландів, посилаючись на розвіддані, зібрані спільно з Німеччиною.