Підтоплення тунелів: двох посадовців київського метро відправили під домашній арешт

Джерело: пресслужба Київської міської прокуратури

25 липня виконувачу обов’язків начальника та начальнику служби колії, тунельних споруд і будівель КП “Київський метрополітен” обрано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.

У межах провадження щодо підтоплення тунелів між станціями “Деміївська” та “Либідська” судом обрано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту головному інженеру, підозрюваному у службовій недбалості, що призвела до тяжких наслідків. А також начальнику служби колії, тунельних споруд і будівель, підозрюваному у службовій недбалості, що призвела до тяжких наслідків.

Строк дії запобіжного заходу – до 23 вересня 2024 року.

Головного інженера, який зараз виконує обов’язки начальника КП, підозрюють у неналежному виконанні посадових обов’язків, що призвело до розгерметизації тунелю, наявності тріщин у стінах тунелю та його подальшого підтоплення на ділянці київського метро між станціями.

Також начальника служби колії, тунельних споруд підозрюють у неналежному виконанні посадових обов’язків, що призвело до тих самих наслідків.

Раніше у прокуратурі повідомили, що мають результати експертизи, котрі спростовують заяви КП “Київський метрополітен” про нібито неякісне будівництво тунелів між затопленими станціями “Деміївська” – “Либідська”.

Своєю чергою, міський голова Віталій Кличко заявив, що на етапі проектування конструкції тунелю між цими станціями були допущені помилки та грубі порушення під час будівництва цієї ділянки – це підтверджують результати отриманих експертиз.

11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.

Австрійська нафтогазова компанія OMV Gas Marketing & Trading GmbH розірвала довгостроковий контракт з російським “Газпромом” на постачання газу, укладений у 2006 році. Угода мала діяти до 2040 року.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.

Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.

11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.