Правоохоронці розслідують підтоплення тунелів київського метро, Шмигаль скликає спецкомісію

Джерело: Київська міська прокуратура, прем‘єр-міністр України Денис Шмигаль та мер Києва Віталій Кличко

Внаслідок затоплення тунелів Київського метрополітену, Подільська окружна прокуратура міста Києва розпочала досудове розслідування за фактом службової недбалості, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст.367 КК України).

Станом на 8 грудня міська влада оголосила призупинення руху поїздів на ділянці між станціями “Либідська” та “Деміївська” Оболонсько-Теремківської лінії метро.

За попередніми даними, причиною цього стала розгерметизація тунелю та утворення тріщин у його стінах, що призвело до підтоплення тунелю  метрополітену.

Мер Києва Віталій Кличко зазначив, що фахівці досліджують причини аварійної ситуації, й на час ремонтних робіт організовано рух наземного транспорту: автобусів та тролейбусів.

“За попередніми розрахунками, відновлювальні роботи можуть тривати до 6 місяців і проводитимуть їх на поверхні”, – сказав Кличко.

Прем‘єр-міністр України Денис Шмигаль доручив завтра, 9 грудня, провести засідання Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

“Під час повномасштабної війни Київський метрополітен має подвійне стратегічне значення – як транспортна артерія і як бомбосховище, де знаходять прихисток тисячі людей. Через дії чи бездіяльність міської влади постала загроза затоплення та руйнування тунелів “синьої” гілки столичного метро. Це матиме безпосередній вплив на безпеку киян”, – зазначив Шмигаль.

Він додав, що 9 грудня очікує на присутність на засіданні Віталія Кличка “з детальною доповіддю з цього питання”.

“Наше завдання – оперативно оцінити ситуацію та вжити заходів, аби не допустити її розвитку за негативним сценарієм. Найважливіше – убезпечити життя та здоров’я людей та уникнути транспортного колапсу в столиці”, – написав прем‘єр-міністр України.

У Центрі національного спротиву повідомили, що ворог посилює заходи з поширення дезінформації серед місцевого населення на тимчасово окупованих територіях. 

Станом на 22:30 19 травня ситуація на фронті залишається напруженою, однак контрольованою. Сили оборони продовжують рішуче протидіяти спробам противника просунутися в глибину території України, спрямовують зусилля на зрив виконання росіянами планів наступу.

19 травня Німеччина та Франція спільно висловили “глибоке занепокоєння” через ситуацію, що склалася в Грузії на тлі прийняття закону про “іноагентів”.

Минулої ночі Сили оборони, ймовірно, атакували безпілотниками військове летовище в Краснодарському краї РФ, поінформували джерела.

Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що Варшава відкрита для розміщення ядерної зброї, однак, зауважив, що рішень ще немає.