Вбивство Ірини Фаріон: нові деталі справи

Джерело: брифінг МВС

Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко разом із представниками поліції розповіли про деталі вбивства мовознавиці Ірини Фаріон. Одна з версій слідства — причетність РФ.

У цій справі в Дніпрі затримали 18-річного хлопця. Йому оголосили про підозру. О 13:00 йому обиратимуть запобіжний захід. Прокуратура наполягатиме на триманні під вартою без можливості внести заставу.

У МВС повідомили, що мовознавицю вбили небойовим патроном. На місці вбивства знайшли спортивну гільзу. Такі патрони надійшли в Україну у 2017-2018 рр. Їх було завезено близького 1 млн. Правоохоронці шукатимуть, де цю кулю придбали. Ймовірно, постріл був з переробленої зброї. Її поки що не знайшли. 

За даними слідчих, до того, як вчинити злочин, підозрюваний  2,5 години чекав під під’їздом і не зрушив з місця. Хлопець вистрілив у мовознавицю з дистанції не менше, ніж 2 метри.

Поліція опитала 900 свідків під час розслідування. Через те, що окуляри закривали половину обличчя, правоохоронці встановили 80 людей, схожих на вбивцю Фаріон. Усіх їх потрібно було перевірити.

Підозрюваний приїхав до Львова 9 липня. Протягом поїздки він змінив три квартири. Мати не знала про те, що її син поїхав до Львова.

З Дніпра у Львів він сам собі надіслав посилку “Новою Поштою” — панамку та інші речі, в яких він вчинив злочин. Приїхав він у місто без них.

Одна з версій слідства — причетність РФ. У телефоні хлопця виявили книгу “Секретні інструкції КДБ та ЦРУ”. Поліція перевіряє інформацію про приналежність хлопця до неонацистського руху, центр якого зосереджений у РФ. Кажуть, що перевіряють версії з релігійною, національною чи особистою неприязню.

Пошукові запити підозрюваного у вбивстві Фаріон свідчать, що наступним міг бути нардеп Бужанський.

В останню суботу листопада в Україні вшановують жертв Голодомору 1932-1933 років та масових штучних голодів…

Щорічно у четверту суботу листопада українці вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 та масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. Цьогоріч подія випадає на 23 листопада.

Міністр національної оборони Канади Білл Блер заявив, що довгоочікувані системи протиракетної оборони США, які допоміг закупити канадський уряд, вже доставили в Україну.

Назарій Кішак, командир зведеного підрозділу 153-ї окремої механізованої бригади, в етері телемарафону розповів про війська…

Станом на 16:00 п’ятниці, 22 листопада, ворог 118 разів атакував позиції Сил оборони. Найбільша активність окупантів спостерігається на Покровському, Курахівському та Времівському напрямках. Наші захисники зупиняють ворога, тримають рубежі та руйнують плани росіян.