Вбивство Фаріон: поліція розглядає дві версії
Джерело: глава МВС України Ігор Клименко
Правоохоронці розглядають дві основні версії вбивства політикині та мовознавиці Ірини Фаріон.
За повідомленням міністра, який після інциденту прибув до Львова, зараз поліціянти разом зі Службою безпеки здійснюють комплексні заходи, аби відшукати особу, яка здійснила постріл в Ірину Фаріон.
“Паралельно використовуємо технічні можливості для ідентифікації нападника”, – повідомив Клименко.
Щодо версій вбивства політикині, то поки їх дві:
- особиста неприязнь
- громадсько-політична діяльність Ірини Фаріон
Окрім цього, у поліції не виключають, що її вбивство може бути замовним.
“Зібрали оперативну інформацію, яку наразі перевіряють – зарано виносити її назагал. Правоохоронці працюють. Мої співчуття родині та близьким Ірини Фаріон. Світла памʼять”, – резюмував Клименко.
Що передувало?
Увечері 19 липня в одному з дворів Льова скоїли замах на Ірину Фаріон. Невстановлена на цей час особа вистрелила політикині у скроню, коли та вийшла з під’їзду свого будинку.
Сусіди бачили стрільця, який був у рукавичках, а на його пістолеті був глушник.
Після замаху Фаріон госпіталізували у критичному стані. Кілька годин медики боролись за її життя, проте близько 23:20 вона померла. Ірині Фаріон було 60 років.
- 2 липня помер казахський опозиційний журналіст Айдос Садиков. Він після замаху, скоєного у Києву, перебував у глибокій комі.
Обраний президент США Дональд Трамп у п’ятницю заявив, що планує покласти край “незручній” практиці переведення годинників на літній час, яка, на його думку, створює зайве фінансове навантаження на країну.
NASA оголосило про чергову затримку в реалізації місії з повернення астронавтів на Місяць — вперше за понад 50 років після завершення програми “Аполлон”.
Росія і далі завдаватиме ударів по Україні крилатими й балістичними ракетами, а також безпілотниками. Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк в ефірі національного телемарафону, трансляцію якого здійснював телеканал “Рада”.
Дослідники Інституту еволюційної антропології Макса Планка в Німеччині встановили, що перший обмін генетичним матеріалом між предками сучасних європейців і неандертальцями стався близько 47 тисяч років тому.
90-річна Аннет Роберж, яка виховала п’ятьох дітей, нещодавно закінчила Південний університет Нью-Гемпшира (SNHU), здійснивши свою багаторічну мрію після десятиліть самопожертви.