Минулої доби на східному напрямку відбулось 107 бойових зіткнень – ОСУВ «Хортиця»
Джерело: ОСУВ “Хортиця”/Telegram
На східному напрямку, в зоні відповідальності ОСУВ “Хортиця”, за минулу добу відбулося 107 боєзіткнень з противником. Ворог завдав 70 авіаударів по позиціях оборонців та населених пунктах, використавши 108 авіабомб і 435 дронів-камікадзе.
Протягом останньої доби противник здійснив 4307 обстрілів позицій ЗСУ у східній операційній зоні. У відповідь наші підрозділи ракетних військ і артилерії виконали понад 2747 вогневих завдань.
За поточну добу в східній операційній зоні вже сталося 27 бойових зіткнень з ворогом. Ворожі сили продовжують обстріли позицій наших захисників. У зоні відповідальності ОСУВ “Хортиця” було зафіксовано 626 обстрілів, 4 авіаудари із застосуванням 5 авіабомб та 25 ударів дронами-камікадзе. У відповідь наші підрозділи ракетних військ та артилерії виконали 387 вогневих завдань.
- В Україні триває 885-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягнули понад 573 тисячі осіб.
- Проаналізувавши зміну завдання центрального угруповання військ РФ у Донецькій області, аналітики Інституту вивчення війни дійшли висновку, що росіяни намагаються тиснути на всьому фронті, щоб не дати Україні перехопити ініціативу на полі бою.
Керівник Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони України Андрій Коваленко заявив, що жодних наказів утримувати Курщину до інавгурації Дональда Трампа, щоб “її потім обміняти” військові ЗСУ не отримували.
Президент Володимир Зеленський заявив, що з початку Курської операції втрати України у порівнянні з Росією становлять 1 до 8.
Народна депутатка від партії “Слуга народу”, заступниця голови комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Ольга Василевська-Смаглюк припустила, що кілька мільйонів державних службовців відмовляться від тисячі Зеленського, оскільки не стануть витрачати час на декларування цих коштів.
Якщо між Києвом та Москвою укладуть будь-яку угоду про припинення вогню, країни Європи можуть направити в Україну свої війська, повідомили на умовах анонімності одразу два джерела під час зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО, що проходить 3-4 грудня в Брюсселі.
3 грудня глава МЗС Андрій Сибіга спільно з міністеркою закордонних справ Канади Мелані Жолі підписали у штаб-квартирі НАТО Угоду між Україною та Канадою про взаємну охорону інформації з обмеженим доступом.