В Україні запустили у серійне виробництво робота для евакуації поранених

Джерело: Михайло Федоров/Telegram

В Україні стартувало серійне виробництво роботів Ratel Н, які здатні транспортувати одночасно двох поранених з поля бою.

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що робот, розроблений учасниками оборонного кластера Brave1, може перевозити понад 400 кг живого вантажу.

Він також має можливість рухатися по складному рельєфу, працює тихо та оснащений нічними камерами для ефективної роботи в умовах поганої видимості.

Робот Ratel Н має різні застосування: його можна оснастити системами радіоелектронної боротьби (РЕБ), мобільними пунктами спостереження, бойовими модулями або розміновувальними установками. Він також оснащений супутниковим зв’язком, що дозволяє керувати ним на великих відстанях.

“Ratel Н уже пройшов польові випробування та запущений у серійне виробництво — військові використовують його й дають позитивний фідбек”, – каже міністр.

У ніч проти 25 листопада російські війська на човнах здійснили висадку через річку Оскіл південніше Новомлинська на Харківщині.

У ніч проти 25 листопада російські війська атакували столицю безпілотниками. Внаслідок чергового ворожого обстрілу у Деснянському районі загорівся балкон, тоді як у Дарницькому – уламки БпЛА впали на приватну забудову.

У Білому домі нещодавно розглядали можливість публічного заклику до офіційного запрошення України до НАТО, проте вирішили поки що цього не робити.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22.00 24 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 198 бойових зіткнень.

Литва забезпечить фінансування виробництва українських далекобійних безпілотників. Відповідний Меморандум про взаєморозуміння підписали у Вільнюсі між міністром оборони Рустемом Умєровим та міністром оборони Литви Лаурінасом Кащюнасом.