Знімав «Повернення Баттерфляй»: помер український режисер Олег Фіалко

Джерело: ексголова Національної спілки кінематографістів України Сергій Трімбач

У віці 78 років пішов із життя український кінорежисер, сценарист та актор Олег Фіалко.

Зазначається, що режисер картини “Повернення Баттерфляй” впродовж тривалого часу жив за кордоном, де боровся зі своєю хворобою.

“Надсумна новина – пішов з життя кінорежисер Олег Фіалко (1946-2024). Місяць тому йому виповнилось 78 літ. Він хворів, довго і важко. Опинився на чужині, де знайшлися добрі люди – і допомогли. Та болячки все ж взяли гору. 78 – начебто й немало, одначе поважний вік з Олегом не в’язався. Він завжди виглядав людиною, зарядженою жити по-молодому. Мав дві освіти – кінознавчу і режисерську, а ще – був по-справжньому артистичним”, – йдеться в повідомленні.

Довідка. Олег Фіалко – український кінережисер та сценарист, заслужений діяч мистецтв та кореспондент Національної академії мистецтв України.

Розпочав свою кар’єру 1973 року на кіностудії імені Довженка, де працював асистентом режисера, режисером і режисером-постановником.

Одночасно з цим він обіймав посади секретаря Спілки кінематографістів України, заступника начальника Головного управління культури КОДА і постійного президента кількох кінофондів.

Найвідомішими роботами Фіалко вважаються кінокартини “Повернення Баттерфляй”, “Пробивна людина”, “Єралашний рейс”, “Біч Божий” та інші.

У Росії найбільша авіакомпанія “Аерофлот” скасувала щонайменше 49 рейсів через масштабну хакерську атаку, яка повністю вивела з ладу її ІТ-інфраструктуру. На тлі цього обвалилися акції компанії, а в московському аеропорту Шереметьєво утворився хаос – сотні пасажирів застрягли в терміналі без змоги вилетіти.

У неділю в американському місті Тампа, штат Флорида, встановлено новий температурний рекорд – стовпчик термометра піднявся до 100 градусів за Фаренгейтом, що дорівнює приблизно 38 градусам Цельсія. Це найвищий показник за всю історію спостережень, які ведуться з 1890 року.

П’ятнадцятирічний Данило Шевченко замість звичних підліткових розваг після російських обстрілів допомагає розбирати завали у Києві. Разом з однолітками та однодумцями він доєднався до волонтерської організації “Київські кажани”, яка ліквідовує наслідки терористичних атак Росії. Данило не лише працює на завалах – він виходить на мітинги, виступає проти законів, що, на його думку, загрожують незалежності антикорупційних органів, і переконаний, що змінювати країну потрібно вже зараз.

Сьогодні, 28 липня, в Україні вперше відзначають День скорботи і вшанування памʼяті тих, хто загинув у полоні, був закатований або страчений російськими окупантами. Дата невипадкова – у ніч з 28 на 29 липня 2022 року Росія вчинила один з найбільш жорстоких воєнних злочинів, обстрілявши колонію в окупованій Оленівці, де утримували українських військовополонених. У результаті загинули десятки оборонців “Азовсталі”. Влада, армія та силові структури заявляють: памʼятаємо, не пробачимо – і вимагаємо справедливості.

Російські війська нещодавно просунулися на кілька кілометрів на північний схід від Сіверська, здійснивши посилений механізований штурм ротою техніки. За даними Інституту вивчення війни, йдеться про одну з найбільших атак на цьому напрямку за останній час.