На телеканал «Рада», який захопила приватна структура, витратили понад 228 млн грн податків
Джерело: Главком
У ЗМІ потрапили документи аудиту телеканалу “Рада”, проведеного протягом 2020-2022 років. Його результати можуть викликати скандал.
З початку січня 2022 року ТОВ “Кінокіт” контролює ефір телеканалу “Рада”, виробляючи програми за бюджетні кошти. Протягом війни державний телеканал заплатив компанії понад 228 млн грн, здебільшого за контент для телемарафону “Єдині новини”.
За даними журналістів “Главкому”, аудит Рахункової палати свідчить, що державний телеканал “Рада” де-факто захопила приватна компанія “Кінокіт”, і ніхто її не контролює.
Протягом грудня 2021 та першого півріччя 2022 року телеканал не перевіряли, тому “Кінокіт” могла витрачати бюджетні кошти так, як вирішить сама. Так, наприклад, програму “Насправді” виготовляли 11 разів за три дні, замість трьох, як йшлось у договорі.
До того ж, з грудня 2021 року телеканал не оформив договори оренди на три приміщення, де тривалий час проводились зйомки. Так само було і з урядовими приміщеннями. У першій половині 2022 року компанія використовувала мобільну студію “Кабінет Міністрів” для зйомок, які оплачувалися за коштом платників податків.
Аудитори також виявили, що “Кінокіт” постійно перемагала в конкурсах без інших учасників. З грудня 2021 року по перше півріччя 2022 року телеканал “Рада” підписав з компанією шість договорів на 92,6 млн грн за результатами внутрішніх мистецьких конкурсів.
Довідка: За даними Youcontrol, ТОВ “Кінокіт” з грудня 2021 року фірма належить Юлії Дроздовій, яка була юридичною радницею компанії Meylor Global LLP. Компанію контролює Тімур Міндіч, співвласник “Кварталу 95”. Дроздова також є випускницею Української кіношколи, заснованої дружиною ексзаступника голови Офісу президента Кирила Тимошенка, з яким пов’язували “Кінокіт”.
- За інформацією народного обранця Ярослава Железняка, із держбюджету України вже витратили 894 мільйони гривень на “Єдиний марафон”. І це лише за перше півріччя.
- У межах проєкту Швидкого реагування на свободу ЗМІ (MFRR) українську владу закликали серйозно переглянути формат телемарафону “Єдині новини” та обговорити можливість його закриття.
У суботу, 19 квітня Україна та Росія за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів провели обмін полоненими. Додому повернулись 277 українських військових.
Президент України Володимир Зеленський відреагував на заяву очільника Росії Володимира Путіна щодо тимчасового призупинення бойових дій з 19 до 21 квітня.
Президентка Румунії Мая Санду розповіла, що на парламентських виборах 28 вересня Кремль намагатиметься змінити керівництво Молдови на підконтрольних йому людей і використати Молдову проти України.
Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог в інтерв’ю телеканалу Fox News заявив, що Україна не стане членом НАТО. За його словами, питання про вступ України до альянсу наразі не обговорюється.
Загострення кризи у вугільній галузі Росії продовжує негативно впливати на суміжні сектори економіки. Особливо серйозно постраждали залізничні перевезення, які зіштовхнулися з гострим дефіцитом вантажів.