ЄС не може дійти згоди з ЄЦБ щодо плану використання понад 200 млрд євро заморожених активів РФ на відбудову України, — Bloomberg
Джерело: Bloomberg
Європейський Союз сперечається з Європейським центральним банком (ЄЦБ) через плани використання прибутків від понад 200 мільярдів євро заморожених активів Російської Федерації для допомоги у відбудові України.
Минулого місяця лідери ЄС домовилися продовжувати розробляти план використання коштів, отриманих від заморожених активів РФ.
Але, за словами одного чиновника, плани ЄС і ЄЦБ розходяться, і тепер країни-члени також розділилися щодо двох позицій.
Ці розбіжності виявились у четвер, 13 липня, на зустрічі міністрів фінансів ЄС, на якій були присутні президентка Європейського центрального банку Крістін Лагард і європейський комісар з торгівлі Валдіс Домбровскіс.
Крістін Лагард сказала на зустрічі, що податок на несподіваний прибуток від заморожених активів РФ може підірвати євро та призвести до відтоку капіталу.
У п’ятницю, 14 липня, міністри фінансів збираються знову.
Заморожені активи можуть принести близько 3 мільярдів євро прибутку, хоча можливо, що ця цифра може бути й вищою.
Більшість активів знаходяться в готівці та депозитах, тоді як значна кількість знаходиться в цінних паперах, які будуть перетворені на готівку в міру їх погашення в найближчі два-три роки.
Намагаючись подолати розбіжності, Франція запропонувала розглянути двоетапний процес на окремій зустрічі – зосередившись спочатку на замороженні доходів, а потім обговорити, як їх використати.
Ще одна умова, яку країни-члени поставили перед цим процесом, полягає в тому, щоб шукати згоди з країнами G7 і координувати будь-які спільні дії з ними.
- 11 липня Міністерство фінансів США запровадило санкції на високопосадовця сербської служби безпеки за його “корупційні та дестабілізуючі дії”, котрі сприяли “зловмисній діяльності” Росії.
- На зустрічі у п’ятницю, 7 липня, міністри юстиції країн G7 підтвердили співпрацю у межах підтримки розслідування воєнних злочинів, скоєних Росією під час війни проти України.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.