Міністри юстиції країн G7 запевнили у підтримці розслідування воєнних злочинів РФ – ЗМІ

Джерело: Kyodo

На зустрічі у п’ятницю, 7 липня, міністри юстиції країн G7 підтвердили співпрацю у межах підтримки розслідування воєнних злочинів, скоєних Росією під час війни проти України.

Водночас міністри домовилися про блокування російських активів до тих пір, поки РФ не компенсує Києву збитки, завдані повномасштабним вторгненням, і пообіцяли підтримувати зусилля України з відновлення та проведення антикорупційних реформ.

Також міністри запевнили у продовженні просування спільних фундаментальних цінностей у міжнародному співтоваристві, таких як верховенство права, а також захист прав і гідності жінок і сексуальних меншин.

У виданні зазначили, що зустріч G7 відбулася на тлі розслідування українською владою та Міжнародним кримінальним судом воєнних злочинів Росії під час повномасштабної війни проти України.

Зокрема, йдеться про насильницьку депортацію дітей з тимчасово окупованих територій до Росії, у зв’язку з якою МКС видав ордер на арешт глави Кремля Володимира Путіна.

У комюніке, прийнятому на зустрічі в Токіо, йдеться, що міністри юстиції G7 продовжать співпрацювати з Україною з метою забезпечення притягнення до відповідальності причетних до жорстоких злочинів, скоєних під час війни, розв’язаної Росією.

Міністри Великої Британії, Канади, Франції, Німеччини, Італії, США, Японії та ЄС також пообіцяли, що російські суверенні активи в юрисдикціях G7 “залишатимуться замороженими” доти, доки РФ не компенсує збитки, яких вона завдала Україні.

У комюніке також повідомляється про план створення робочої групи для обміну інформацією щодо поточних і запланованих антикорупційних ініціатив Києва за координації Японії, яка цього року головує в G7.

На фронті спостерігається дефіцит зенітних ракет малої дальності, що ускладнює протистоянню Збройних Сил України агресорам. Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів про ситуацію на передовій та можливі шляхи розв’язання проблеми.

Невідомі покупці стали активно накопичувати судна, здатні перевозити скраплений природний газ (СПГ). Цих покупців пов’язують із РФ, тому, як наголосили ЗМІ, це свідчить про розширення “тіньового” флоту російських танкерів для перевезення газу.

Президент США Джо Байден не має наміру достроково скласти повноваження, попри рішення не брати участь у виборах 2024 року, повідомили у Білому домі.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 липня. Найгарячішою залишалася ситуація на Покровському напрямку, також ворог активний на Харківському і Куп’янському напрямках.

21 липня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 7620 росіян та знищили 1391 одиницю озброєння та військової техніки.