Міністри юстиції країн G7 запевнили у підтримці розслідування воєнних злочинів РФ – ЗМІ
Джерело: Kyodo
На зустрічі у п’ятницю, 7 липня, міністри юстиції країн G7 підтвердили співпрацю у межах підтримки розслідування воєнних злочинів, скоєних Росією під час війни проти України.
Водночас міністри домовилися про блокування російських активів до тих пір, поки РФ не компенсує Києву збитки, завдані повномасштабним вторгненням, і пообіцяли підтримувати зусилля України з відновлення та проведення антикорупційних реформ.
Також міністри запевнили у продовженні просування спільних фундаментальних цінностей у міжнародному співтоваристві, таких як верховенство права, а також захист прав і гідності жінок і сексуальних меншин.
У виданні зазначили, що зустріч G7 відбулася на тлі розслідування українською владою та Міжнародним кримінальним судом воєнних злочинів Росії під час повномасштабної війни проти України.
Зокрема, йдеться про насильницьку депортацію дітей з тимчасово окупованих територій до Росії, у зв’язку з якою МКС видав ордер на арешт глави Кремля Володимира Путіна.
У комюніке, прийнятому на зустрічі в Токіо, йдеться, що міністри юстиції G7 продовжать співпрацювати з Україною з метою забезпечення притягнення до відповідальності причетних до жорстоких злочинів, скоєних під час війни, розв’язаної Росією.
Міністри Великої Британії, Канади, Франції, Німеччини, Італії, США, Японії та ЄС також пообіцяли, що російські суверенні активи в юрисдикціях G7 “залишатимуться замороженими” доти, доки РФ не компенсує збитки, яких вона завдала Україні.
У комюніке також повідомляється про план створення робочої групи для обміну інформацією щодо поточних і запланованих антикорупційних ініціатив Києва за координації Японії, яка цього року головує в G7.
- За словами чотирьох офіційних осіб, знайомих з перебігом переговорів, невелика група західних союзників бере участь у “термінових, в останню хвилину” перемовинах, аби завершити декларацію про гарантії безпеки для України напередодні саміту НАТО в Литві.
Спецпосланець президента США Дональда Трампа Стів Віткофф заявив, що у разі досягнення припинення вогню в Україні США послаблять санкції проти Росії.
У Москві розпочався демонтаж двох Z-інсталяцій біля посольства США. Робітники почали розбір конструкцій, серед яких панно з написом “Мы вместе” у кольорах російського прапора, та один із символів повномасштабної російської агресії проти України – ZVO.
Міноборони допустило до експлуатації у підрозділах Сил оборони України наземний роботизований комплекс “Лють” українського виробництва, призначений для виконання широкого спектра завдань у складних умовах. Зокрема, для ведення спостереження та вогневої підтримки дій наших підрозділів.
14 березня президент Володимир Зеленський надав українському пілоту F-16 Олексію Месю звання Героя України посмертно.
Канцлер ФРН Олаф Шольц спільно з президентом Франції Емманюелем Макроном пообіцяли Україні подальшу військову підтримку після оприлюднення результатів телефонної розмови Дональда Трампа з Путіним.