Мінагрополітики закликало переглянути бронювання садоводів
Джерело: пресслужба Мінагрополітики
Директор Департаменту аграрного розвитку Міністерства аграрної політики та продовольства України Ігор Віштак наголосив, що обласні військові адміністрації мають переглянути критерії бронювання працівників, так, аби робітники навіть невеликих, але важливих для забезпечення продбезпеки підприємств, мали можливість бронювати своїх працівників.
Зауважується, що нині особливої уваги потребують галузі садівництва, овочівництва та картоплярства.
За словами Віштака, відповідні профільні асоціації наголошують у своїх зверненнях, що не всі ОВА максимально врахували можливість бронювати працівників галузей садівництва, овочівництва та картоплярства.
Ці галузі на сьогодні мають критичне значення для економіки України. Раніше близько 70% продукції овочівництва вирощували на півдні України. Сьогодні частина цього бізнесу знищена, деякі підприємства релоковані. Що вплинуло на ціни на внутрішньому ринку. Зараз суб’єкти господарювання забезпечують вітчизняний ринок своєю продукцією, і ми повинні сприяти, щоб їхні працівники отримали бронювання. Я просив би обласні військові адміністрації переглянути свої критерії, щоб підприємства галузі садівництва та овочівництва могли бронювати своїх працівників, – пояснив він.
Також на нараді були розглянуті питання прискорення передачі меліоративних систем організаціям водокористувачів (ОВК); хід опрацювання заявок на виплати бюджетних дотацій для аграріїв на використовувані угіддя та на утримання корів, кіз та/або овець; хід моніторингу ефективності використання грантів на створення теплиць і садів.
Зауважимо, в Україні можливо забронювати від мобілізації 1,2 млн осіб – для забезпечення військових потреб, сказав заступник міністра економіки Віталій Кіндратів. На сьогодні близько 800 тисяч осіб вже заброньовано.
Також у переліку врахували підприємства, які займаються будівництвом фортифікаційних споруд або займаються міжнародною технічною допомогою.
Раніше в.о. міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький оголосив, що працівників аграрного сектору почнуть бронювати від мобілізації. “Бронь” діятиме протягом 12 місяців.
- В Міністерстві оборони України прокоментували неправдиві заяви про оновлення військово-облікових даних та проходження військово-лікарської комісії (ВЛК).
- В Україні не буде автоматично накладатися штраф на тих, хто не оновить свої військово-облікові дані до 16 липня, розповів директор Департаменту кадрової політики Міноборони України Марк Андрусяк.
Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.
Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.
Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання.
Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.
Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.