Смертність в Україні утричі перевищує народжуваність – Опендатабот
Джерело: Опендатабот.
В Україні продовжує падати народжуваність. За перше півріччя 2024 року в Україні народилось 87 655 дітей — це на 9% менше, аніж за аналогічний період торік. Водночас зафіксовано 250 972 смертей. Це означає, що на одного новонародженого українця припадає троє померлих. У 2018-2020-х роках на одну дитину припадало двоє померлих.
Порівняно з періодом до повномасштабного вторгнення, народжуваність скоротилася у 1,5 раза.
Найбільше новонароджених зареєстровано в Києві — 9 695 дитини, на Львівщині — 7 923 та Дніпропетровщині — 6 962. Найбільше померлих зафіксовано на Дніпропетровщині — 26 374, Харківщині — 17 999 та в Києві — 17 449. Найменше померлих — на прифронтових Херсонщині (2334) й Донеччині (5753) та у Чернівецькій області (5422). Разом з тим, найменше дітей народжується у прифронтових регіонах: на Херсонщині (221 дитина) та Донеччині (702).
Такі показники свідчать про важку демографічну кризу в Україні.
- Україні необхідно повернути додому жінок, які були вимушені виїхати за кордон через повномасштабне вторгнення Росії, інакше вплив на економіку буде руйнівним. За словами співрозмовників Bloomberg, якщо 2,8 мільйона жінок-українок працездатного віку не повернуться, це коштуватиме Україні 10% річного довоєнного валового внутрішнього продукту.
Українські військові підтвердили використання ракет британського виробництва Storm Shadow по території Росії й високопоставлені військові джерела назвали удар “дуже успішним”.
Після того, як РФ атакувала Україну новітньою ракетою “Орєшнік”, в Росії почали продавати відповідний мерч з Путіним.
Джерело: Марина Гаркава, заступниця міського голови Черкас 22 листопада 2024 року померла Ірина Горенко, мати…
Президент України Володимир Зеленський прокоментував закриття посольств та інших структур 20 листопада через інформацію про можливу масовану атаку росіян по Україні.
Лідер Північної Кореї каже, що “ніколи раніше ворогуючі сторони на Корейському півострові не стикалися з таким небезпечним і гостроим протистоянням, яке могло перерости в найбільш руйнівну термоядерну війну”.