Для відновлення економіки Україні потрібні жінки – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Україні необхідно повернути додому жінок, які були вимушені виїхати за кордон через повномасштабне вторгнення Росії, інакше вплив на економіку буде руйнівним.

Як пояснили у виданні, 68% українських переселенців складають жінки, адже більшість чоловіків віком від 18 до 60 років позбавлені права залишати країну.

За словами співрозмовників Bloomberg, якщо 2,8 мільйона жінок-українок працездатного віку не повернуться, це коштуватиме Україні 10% річного довоєнного валового внутрішнього продукту .

Це 20 мільярдів доларів на рік за найгіршого сценарію і це більше, ніж запропонований Європейським Союзом чотирирічний пакет допомоги Україні у розмірі 12,5 мільярда євро на рік.

“Особисто для мене перемога – це коли українські сім’ї об’єднуються в Україні, а не за кордоном. Тому найважливіше завдання зараз для України, для нашої влади – зробити все можливе, щоб жінки з дітьми повернулися до своїх родин в Україну”, – розповіла заступниця міністра економіки Тетяна Бережна.

Як повідомляється, ще до війни найслабшою ланкою в економіці України була її демографія з коефіцієнтом народжуваності лише 1,2, який вважався одним із найгірших в Європі. Десятки тисяч убитих солдатів і цивільних осіб, а також ще більша кількість поранених або травмованих, які не можуть працювати, спричинили ще більше зменшення кількості робочої сили, яка є незамінною для відновлення.

В українському уряді сподіваються, що завдяки вжитим крокам обсяг економіки подвоїться до 2032 року. Однак у профільному міністерстві наголошують, що Україна потребує 4,5 мільйона працівників та підприємців, необхідних для досягнення цієї мети.

Як очікується, заповнити цю прогалину мають вимушені переселенці, які повертаються (60% з яких мають дипломи), а також певна частка іноземців.

З цією метою вище керівництво країни працює над стимулами для повернення жінок, включаючи нове законодавство про працю, спроби зменшити гендерну різницю в оплаті праці та гранти для допомоги дружинам тих, хто воює на фронті, у започаткуванні власного бізнесу.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привіз українським захисникам на Харківщину нову партію техніки, зокрема дрони, системи радіоелектронної боротьби, командно-штабні машини та техніку для будівництва фортифікацій.

Протягом дня, 26 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 69 вибухів.