Для відновлення економіки Україні потрібні жінки – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Україні необхідно повернути додому жінок, які були вимушені виїхати за кордон через повномасштабне вторгнення Росії, інакше вплив на економіку буде руйнівним.

Як пояснили у виданні, 68% українських переселенців складають жінки, адже більшість чоловіків віком від 18 до 60 років позбавлені права залишати країну.

За словами співрозмовників Bloomberg, якщо 2,8 мільйона жінок-українок працездатного віку не повернуться, це коштуватиме Україні 10% річного довоєнного валового внутрішнього продукту .

Це 20 мільярдів доларів на рік за найгіршого сценарію і це більше, ніж запропонований Європейським Союзом чотирирічний пакет допомоги Україні у розмірі 12,5 мільярда євро на рік.

“Особисто для мене перемога – це коли українські сім’ї об’єднуються в Україні, а не за кордоном. Тому найважливіше завдання зараз для України, для нашої влади – зробити все можливе, щоб жінки з дітьми повернулися до своїх родин в Україну”, – розповіла заступниця міністра економіки Тетяна Бережна.

Як повідомляється, ще до війни найслабшою ланкою в економіці України була її демографія з коефіцієнтом народжуваності лише 1,2, який вважався одним із найгірших в Європі. Десятки тисяч убитих солдатів і цивільних осіб, а також ще більша кількість поранених або травмованих, які не можуть працювати, спричинили ще більше зменшення кількості робочої сили, яка є незамінною для відновлення.

В українському уряді сподіваються, що завдяки вжитим крокам обсяг економіки подвоїться до 2032 року. Однак у профільному міністерстві наголошують, що Україна потребує 4,5 мільйона працівників та підприємців, необхідних для досягнення цієї мети.

Як очікується, заповнити цю прогалину мають вимушені переселенці, які повертаються (60% з яких мають дипломи), а також певна частка іноземців.

З цією метою вище керівництво країни працює над стимулами для повернення жінок, включаючи нове законодавство про працю, спроби зменшити гендерну різницю в оплаті праці та гранти для допомоги дружинам тих, хто воює на фронті, у започаткуванні власного бізнесу.

13 червня розпочалося засідання Ради Україна-НАТО на рівні міністрів оборони. Глава НАТО Єнс Столтенберг запевнив у посиленні оборонної підтримки нашої держави на тлі триваючого вторгнення РФ.

Під час затримки із погодженням безпекової допомоги Конгресом США, Словенія не зволікала та, ймовірно, таємно спорядила Україні військову допомогу.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22.00 13 червня. За добу відбулося 87 бойових зіткнень. Ситуація залишається напруженою, проте, контрольованою.

13 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про кількість знищених ворожих засобів повітряної розвідки за тиждень.

13 червня у межах 23-го засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” відбулася чергова зустріч міністра оборони України Рустема Умєрова з главою оборони США Ллойдом Остіном. Сторони визначили пріоритетний вектор у постачанні озброєння Силам оборони, наголосивши на продовженні та посиленні допомоги.