У Копенгагені постане перед судом поляк, який напав на прем’єрку Данії
Джерело: Reuters
У Копенгагені у вівторок судитимуть поляка, якого звинувачують у нападі на прем’єр-міністрку Данії Метте Фредеріксен на початку літа. Інцидент стався за два дні до виборів до Європейського парламенту, внаслідок чого Фредеріксен отримала незначну травму шиї та була змушена скасувати кілька виступів.
39-річний обвинувачений, який заявив про свою невинуватість на попередньому допиті, стверджує, що через сп’яніння мало що пам’ятає з цього епізоду. Слідчі зазначають, що він був під впливом алкоголю та наркотиків і, ймовірно, не усвідомлював, що жертвою була прем’єр-міністрка Данії. Підозрюваний жив у Данії кілька років, повідомляють данські ЗМІ.
Вирок у цій справі може бути винесений уже в середу, згідно з інформацією з копенгагенського суду. За напад на державного службовця обвинуваченому загрожує до восьми років ув’язнення. Офіційне звинувачення йому висунули на початку липня.
Метте Фредеріксен у телевізійному інтерв’ю після інциденту зазначила, що в останні роки спостерігається зміна в публічному дискурсі, зокрема у соціальних мережах, де з’явився різкий тон і агресивна поведінка.
- Прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен дістала травму шиї після того, як чоловік напав на неї в Копенгагені в п’ятницю, 7 червня. Згодом його затримали.
- Чоловік, який 7 червня в центрі Копенгагена вдарив очільницю уряду Данії Метте Фредеріксен, є громадянином Польщі.
Поліція Південної Кореї здійснила обшук в офісі президента Юн Сук Йоля на тлі розслідування щодо оголошення воєнного стану минулого тижня. Ця подія стала черговим етапом у конституційній кризі, що охопила країну.
ДБР повідомило про підозру у держзраді народному депутату України VI та VII скликань від забороненої “Партії регіонів”.
Служба безпеки України затримала агента воєнної розвідки РФ на Донеччині. Зловмисник шпигував за пунктами дислокації та переміщеннями Сил оборони України, щоб наводити по них ворожі удари.
У ніч на 11 грудня Сили оборони України атакували нафтобазу у Брянській області РФ.
Суперечки щодо мобілізації в Україні спричинили напруженість у відносинах між президентами Володимиром Зеленським і Джо Байденом. Як повідомляють джерела, конфлікт виник через розбіжності в поглядах на кількісні показники мобілізації та зниження мобілізаційного віку.