Українці частіше розлучаються та рідше укладають шлюби – статистика першого півріччя 2024
Джерело: Опендатабот
Українці стали частіше розлучатися і рідше одружуватися. Разом з тим, кількість шлюбних контрактів зросла.
За перші пів року 2024-го укладено понад 72 766 шлюбів, що на 15% менше, ніж торік. Розлучень стало в півтора раза більше, а шлюбних договорів — на чверть.
Після “весільного буму” 2022-го кількість одружень щороку зменшувалася. Цьогоріч вперше їх стало менше, ніж до початку повномасштабної війни.

Джерело: Опендатабот
Українці стали частіше укладати шлюбні договори — з початку року використано 3 768 нотаріальних бланків, що на чверть більше, ніж торік.
За даними Опендатабот, найбільше шлюбів уклали в Києві (9 392), на Дніпропетровщині (7 тис.) та Одещині (4,8 тис.).

Джерело: Опендатабот
Кількість розлучень в Україні стабільно зростає після спаду у перший рік вторгнення. За перші шість місяців 2024 року зареєстровано 15,5 тисяч розлучень, що в 1,5 раза більше, ніж торік, і на 18% більше, ніж у першому півріччі 2021 року.

Джерело: Опендатабот
Київ очолює антирейтинг за кількістю розлучень із 2 118 випадками. До трійки також увійшли Дніпропетровська область (1 404 розлучення) і Харківщина (1 148 розлучень).

Джерело: Опендатабот
На підконтрольних територіях найменше розлучень у Закарпатській області (224), а найменше одружень у Чернівецькій області (1376 шлюбів у 2024 році).
- У “Дії” запустили бета-тестування оформлення шлюбу онлайн.
Німецькі урядовці блокують постачання Туреччині близько 30 винищувачів Eurofighter через арешт мера Стамбула Екрема Імамоглу — ключового політичного суперника президента Реджепа Таїпа Ердогана.
Речник Пентагону Шон Парнелл підтвердив скорочення місії військ США в Сирії.
Поліція затримала ще двох підлітків, причетних до побиття українського військового у Києві 18 квітня.
Президент Франції Емманюель Макрон запросив науковців з усього світу приїхати працювати до Франції або Європи. Це відбулось на тлі того, як адміністрація президента США Дональда Трампа почала скорочувати фінансування університетів та науково-дослідних установ.
За даними двох досліджень, дитячі матраци та постіль виділяють токсичні хімічні речовини та антипірени, які призводять до порушення розвитку і гормональних порушень.