Боксерка з Алжиру, яка потрапила у гендерний скандал, виграла «золото» Олімпіади в Парижі

Джерело: CNN

Алжирська боксерка Іман Хеліф перемогла китаянку Ян Лю у п’ятницю в поєдинку за золоту медаль у ваговій категорії до 66 кг на літніх Олімпійських іграх у Парижі.

“Я дуже щаслива. Вісім років я мріяла про це, і тепер я олімпійська чемпіонка і золота медалістка. Я працювала вісім років, без сну, вісім років втомлена. Я хочу подякувати всім людям, які прийшли підтримати мене. Всім людям з Алжиру і всім людям на моїй базі. Я хочу подякувати всій команді, моєму тренеру. Дуже вам дякую”, – сказала вона після бою.

Хеліф стала об’єктом світової уваги після перемоги над італійською боксеркою Анджелою Каріні всього за 46 секунд у попередньому поєдинку.

Бій викликав шквал образ в Інтернеті: трансфобні коментатори некоректно називали Хеліф “чоловіком”, оскільки вона раніше не пройшла так званий “гендерний тест” федерації боксу.

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) неодноразово підкреслював, що Хеліф відповідає критеріям, необхідним для участі в змаганнях.

Речник МОК Марк Адамс на пресконференції після бою з Каріні захистив участь Хеліф в Олімпійських іграх 2024 року в Парижі, заявивши, що Хеліф “народилася жінкою, була зареєстрована жінкою, прожила своє життя як жінка, боксувала як жінка, має жіночий паспорт”.

МОК тоді підтвердив, що це був “не бій чоловіка з жінкою”, і що “з наукової точки зору щодо цього існує консенсус”.

За два роки органи прокуратури в Росії скасували реабілітацію понад чотирьох тисяч жертв сталінських репресій.

ДСНС спільно з партнерами створили мобільну гру “Рятівничок”, що навчає дітей, віком від 6 до 12 років, важливих правил пожежної безпеки і тим самим розповідає, як діяти під час різних надзвичайних ситуацій, що можуть виникнути у реальному житті.

Журналісти “Схем” оприлюднили супутникові знімки Planet Labs від 18 вересня об 11:30 за київським часом, на яких видно масштабне задимлення на території військової частини №11777. Саме ця частина відповідає за склад Головного ракетно-артилерійського управління міністерства оборони РФ.

Російське військове командування перекинуло кораблі Чорноморського флоту з Новоросійська через загрозу ударів далекобійними ракетами з боку Збройних сил України.

Урожай пшениці у 2024 році склав близько 22 млн тонн. Тоді як внутрішнє споживання становить близько 6 млн тонн.