В Україні на п’ять шлюбів припадає одне розлучення
Джерело: Опендатабот
У 2024 році українці частіше розлучаються, рідше одружуються та укладають більше шлюбних контрактів. Понад 72 тисячі шлюбів уклали за перші півроку 2024-го за даними Мін’юста, що на 15% менше проти минулого року. Натомість шлюбних договорів побільшало на чверть, а розлучень — у півтора раза.
Так, за перші шість місяців українці створили 72 766 нових сімей. Це на 15% менше, аніж за той самий період торік, та на третину менше до 2022 року. Варто зауважити, що після весільного буму у перший рік повномасштабного вторгнення щороку кількість одружень поступово зменшувалася. Цьогоріч вперше було створено навіть менше нових родин, аніж до великої війни.
Водночас нові родини створюються більш усвідомлено: українці все частіше укладають шлюбні договори. Зокрема 3 768 нотаріальних бланків для шлюбного договору використали нотаріуси від початку року. Це на чверть більше, аніж за відповідний період торік.
Столиця є незмінним лідером за кількістю шлюбів — 9 392 нових сімей. Друге місце посідає Дніпропетровщина — 7 076 одружень, а замикає трійку лідерів Одещина — 4 896 новостворених сімей.
Після спаду у перший рік повномасштабного вторгнення два роки поспіль стабільно більшає розлучень. Так, 15 578 розірвань шлюбу було зареєстровано за перші шість місяців 2024 року. Це у 1,5 раза більше за відповідний період минулого року та на 18% більше, ніж за перше півріччя 2021 року.
У антирейтингу за кількістю розлучень так само лідирує Київ — 2 118 розірвань шлюбу. До трійки потрапила ще Дніпропетровська область (1404 розлучень) та Харківщина — там розірвало шлюб 1148 пар.
Найменше всього розлучень у Закарпатській області — 224, а найменше одружуються у Чернівецькій області — 1376 нових сімей цьогоріч.
Минулого року в Україні була найменша кількість народжених і друга найнижча кількість шлюбів за десять років, згідно з даними уряду.
Читайте також: NYT: Війна поставила під загрозу романтичні стосунки в Україні
Нагадаємо, на думку прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, нині у кожній українській сім’ї має бути не менше трьох дітей, оскільки через повномасштабне вторгнення РФ наразі демографічна ситуація в Україні складна.
На жаль, люди гинуть через повномасштабну війну. Ми втратили і тих людей, які покинули Україну з дітьми. Понад мільйон українських дітей перебуває за кордоном. Задача – повернути ці сім’ї, повернути цих дітей, а також мотивувати українців народжувати якомога більше діточок, для того, щоби Україна процвітала у своєму мирному майбутньому після нашої перемоги, – пояснив своє бачення Шмигаль.
На переконання глави уряду, розв’язати демографічну кризу можна. Зокрема для цього у кожній українській родині має бути щонайменше троє дітей.
Загалом в кожній українській сім’ї має бути не менше трьох дітей для того, щоб Україна мала прекрасні майбутні перспективи, – зазначив він.
Водночас кошти для збільшення виплат за народження дитини планують залучати з-за кордону, оскільки кожна українська гривня нині “спрямовується на фінансування Сил оборони України”.
Раніше директорка Інституту демографії та соціальних досліджень імені Михайла Птухи Елла Лібанова заявила, що Україні вдасться повернути не більше, ніж половину громадян, які виїхали внаслідок повномасштабного вторгнення РФ. Понад 6 мільйонів українців стали вимушеними мігрантами через війну, що призвело до скорочення робочої сили на 22%.
- Європейський Союз офіційно продовжив термін дії механізму тимчасового захисту для переселенців з України до 4 березня 2025 року.
- В Офісі міністра у справах парламенту Ани Катаріни Мендеш повідомили, що “дуже скоро” схвалять продовження тимчасового захисту, наданого українським біженцям, ще на шість місяців.
- Уряд Латвії планує збільшити фінансування органів місцевого самоврядування приблизно на 10 мільйонів євро, щоб вони підтримали українців.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.