У Китаї впав попит на російську нафту – Reuters
Джерело:Reuters
Як свілчать офіційні дані у вівторок, імпорт сирої нафти до Китаю з Росії впав у липні на 7,4% порівняно з минулим роком.
Згідно з даними Головного митного управління, минулого місяця надходження російської нафти, в тому числі трубопроводами і морськими суднами, склали 7,46 млн тонн, або ж 1,76 млн барелів на добу (б/д).
Це порівняно з червневими 2,05 млн б/д і 1,9 млн б/д – у липні 2023 року.
Загальний обсяг постачань в липні до Китаю впав до найнижчого рівня з вересня 2022 року через низьку рентабельність переробки та низький попит на паливо.
Водночас постачання з Саудівської Аравії – другого найбільшого постачальника нафти до Китаю, зросли на 13% і склали 6,41 млн т, або ж 1,51 млн б/д.
Імпорт нафти з Малайзії, ключового хабу для транзиту нафти з Ірану та Венесуели, теж зріс на 61% за рік і склав 6,21 млн тонн (1,46 млн б/д).
Надходження нафти з США зросло на 53% у порівнянні з минулим роком, досягнувши 240 000 барелів на добу у липні 2024 року.
Видання The Moscow Times пише, що скорочення китайського імпорту почалося наприкінці першого кварталу і прискорилося після того, як у травні з візитом у Пекіні побував Володимир Путін.
- У Китаї завершили будівництво найбільшої у світі морської нафтогазової платформи, що важить близько 17 тисяч тонн. Проєкт, який тривав 34 місяці, виконали на замовлення Саудівської Аравії в місті Циндао, провінція Шаньдун.
- Reuters повідомило, що група західних страховиків забезпечила покриття для танкерів з російською нафтою, зберігаючи її надходження після встановлення обмежень цін G7.
Співробітники Служби безпеки України під час проведення спецоперації ліквідували агентів російських спецслужб, які за завданням ФСБ РФ здійснили убивство полковника СБУ в Києві.
Американський журналіст Такер Карлсон закликав позбавляти громадянства американців, які воювали на боці України або Ізраїлю.
Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
Заступник директора ФБР Ден Бонжіно може подати у відставку через незгоду з позицією Міністерства юстиції США стосовно матеріалів справи засудженого за сексуальні злочини мільярдера Джеффрі Епштейна.
Міністерство юстиції США подало позов проти Каліфорнійського департаменту освіти через допуск трансгендерів до шкільних змагань у штаті.