У Туреччині на звалищах знаходять десятки вбитих собак

Джерело: Bild

У Туреччині на звалищах знаходять десятки вбитих собак, їхня загибель — результат нещодавно прийнятого у країні “закону про масові вбивства”, повідомляють ЗМІ. Раніше опозиція у парламенті країни виступала проти внесення відповідних поправок до законодавства.

Бродячі собаки – звичайне явище на вулицях турецьких міст. Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган вирішив це змінити за допомогою поправки до закону про захист тварин, яка провокує масові вбивства безпритульних чотирилапих.

Ердоган провів законопроект через парламент 30 липня.

Хоча офіційно дозволяється лише присипляти хворих і агресивних собак під наглядом ветеринарів, турецькі активісти захисту прав тварин регулярно повідомляють про масові вбивства, що не відповідають цьому правилу, і публікують фотографії тіл собак, викинутих на сміттєзвалище, як сміття. Новий закон вони назвали “законом про масові вбивства”.

Ми повідомляли, що Туреччина схвалила суперечливий закон, який дозволяє знищення мільйонів безпритульних собак. Ця ідея викликала протести в Стамбулі і Анкарі. Закон, прийнятий у вівторок, дозволяє вбивати безпритульних собак, які становлять загрозу життю або здоров’ю людей, мають невиліковну хворобу, або чию поведінку неможливо контролювати.

Опозиційна партія назвала його “законом про масове вбивство тварин” і планує звернутися до Конституційного суду для його скасування.

Президент Реджеп Таїп Ердоган стверджує, що безпритульні собаки загрожують здоров’ю населення і нападають на людей та інших тварин.

Це закон для того, щоб прилаштувати тварин, а не для масового вбивства, – сказав міністр сільського та лісового господарства Ібрагім Юмаклі.

Муніципалітети відтепер зобов’язані збирати собак і піклуватися про їхнє прилаштування, створюючи нові притулки протягом чотирьох років. Вони повинні виділити ресурси на цю ініціативу, інакше чиновникам загрожує тюремне ув’язнення.

Закон викликав протести по всій Туреччині та в Інтернеті. Критики стверджують, що він може призвести до вбивства неагресивних тварин.

Зоозахисниця Нільгун Падір, яка вже десять років опікується безпритульними собаками, каже, що закон не враховує інші проблемні питання. Наприклад, не згадано нічого про незаконне розведення тварин для продажу. Активістка закликала до масової вакцинації та стерилізації вуличних собак. Вона додала, що тварин у селах постійно залишають нестерилізованими.

  • На околиці Одеси 24 липня виявили двох застрелених собак. Їх знайшли на Кустанайській вулиці з кульовими пораненнями.

Двоє мешканців Києва, яких завербували російські спецслужби, готували теракт у Львові. Фігуранти повинні були підірвати адмінбудівлю місцевого районного відділку поліції.

Велика Британія офіційно запровадила новий рівень Режиму реєстрації іноземного впливу, до якого тепер включено Росію. Всі, хто діє в інтересах РФ на території країни, зобов’язані декларувати свою діяльність.

За даними ЗМІ, представник делегації РФ з інвестицій Кирило Дмітрієв цього тижня відвідає США, де зустрінеться зі спецпосланцем Трампа Стівом Віткоффом.

У вівторок, 1 квітня, адміністрація Трампа розпочала масові звільнення 10 тисяч співробітників американських установ охорони здоров’я.

Демократка з Палати представників Мікі Шерріл внесла на розгляд законопроєкт, який зобов’яже мільярдера Ілона Маска та його співробітників DOGE проходити тестування на наркотики.