Вживання картоплі знижує рівень смертності від серцево-судинних захворювань – дослідження
Джерело: дослідження в Journal of Nutrition, Medicalxpress
У Норвегії провели дослідження, яке аналізувало здоров’я 77 000 норвежців протягом 40 років, зокрема вплив картоплі в раціоні на ризик смерті.
У 1974-1988 роках вчені зібрали дані про харчування майже 80 тисяч людей, а потім протягом 40 років відстежували причини смертей деяких з учасників.
“Ті, хто з’їдав щонайменше дві картоплини на день протягом 1970-х і 80-х років, мали на 12% нижчий рівень смертності протягом наступних 40 років. (…)
За нашими оцінками, на кожні 100 грамів більшого споживання картоплі загальний ризик смертності та ризик смерті саме від серцевих захворювань був на 4% нижчим“, – пояснює Ерік Арнесен, науковий співробітник Інституту фундаментальних медичних наук при Університеті Осло.
Дослідники враховували вік, стать, звички, фізичну активність та споживання м’яса і риби учасниками. Кореляції були схожими для всіх груп.
У 1970-80-х роках варена картопля була одним з основних джерел харчових волокон, вітаміну С та калію в раціоні норвежців, що сприяло здоров’ю серця.
Не вся картопля корисна
Ряд попередніх досліджень показав, що ви ризикуєте захворіти на діабет другого типу, якщо їсте багато картоплі. Вчені вказують, що постійним недоліком цих досліджень є те, що вони також включають продукти, отримані з картоплі, такі як картопля фрі та картопляне пюре.
“З точки зору харчування, ці продукти дуже відрізняються від простої вареної картоплі, оскільки вони містять багато жиру і солі”, – пояснює Арнесен.
- Згідно з дослідженнями, поданими американською лікаркою Кетрін Шанахан, порція картоплі фрі може містити стільки ж токсинів, скільки й двадцять п’ять сигарет.
Президент США Дональд Трамп усе більше незадоволений, як його команда справляється зі скандалом навколо Джеффрі Епштейна. За даними джерел Washington Post, справи мільйонера та сексуального злочинця знову вийшли на перший план, затьмаривши політичні меседжі Білого дому та викликавши шквал критики – не тільки від демократів, але й серед прихильників самого Трампа.
У понеділок, 29 липня, в Україні продовжиться вплив циклону, який несе з собою атмосферні фронти та нестійку погоду. За прогнозом Наталки Діденко, дощитиме на заході, місцями на півночі країни, а також у Черкаській, Кіровоградській, Вінницькій та Одеській областях. Іноді з грозами, а подекуди й зі шквалами та градом.
У Росії найбільша авіакомпанія “Аерофлот” скасувала щонайменше 49 рейсів через масштабну хакерську атаку, яка повністю вивела з ладу її ІТ-інфраструктуру. На тлі цього обвалилися акції компанії, а в московському аеропорту Шереметьєво утворився хаос – сотні пасажирів застрягли в терміналі без змоги вилетіти.
У неділю в американському місті Тампа, штат Флорида, встановлено новий температурний рекорд – стовпчик термометра піднявся до 100 градусів за Фаренгейтом, що дорівнює приблизно 38 градусам Цельсія. Це найвищий показник за всю історію спостережень, які ведуться з 1890 року.
П’ятнадцятирічний Данило Шевченко замість звичних підліткових розваг після російських обстрілів допомагає розбирати завали у Києві. Разом з однолітками та однодумцями він доєднався до волонтерської організації “Київські кажани”, яка ліквідовує наслідки терористичних атак Росії. Данило не лише працює на завалах – він виходить на мітинги, виступає проти законів, що, на його думку, загрожують незалежності антикорупційних органів, і переконаний, що змінювати країну потрібно вже зараз.