Угорщина почала виселяти із притулків деяких українських біженців
Джерело: угорська служба “Радіо Свобода”
Угорщина почала виселяти із притулків українських біженців після постанови уряду про обмеження надання допомоги українцям.
За даними ЗМІ, сто двадцять українських біженців виселили вранці 21 серпня в місті Коч на півночі Угорщини.
Здебільшого це закарпатські роми, які проживали в приватному притулку, субсидованому державою. Частина з них сьогодні ночували на вулиці.

Фото: Szabad Europa
Від вчора набула чинності поправка до указу уряду Угорщини, згідно з якою надання житла можуть отримати лише українські біженці з українських районів, які безпосередньо постраждали від бойових дій.
Управління Верховного комісара ООН у справах біженців закликало переглянути це рішення. За оцінками ООН, від двох до трьох тисяч біженців втратять субсидоване житло в Угорщині.
- Фото: Reuters
- Фото: Reuters
В Угорщині наразі проживають понад 30 тисяч біженців з України.
- Угорський уряд на чолі з Віктором Орбаном загострює міграційну суперечку з Європейським Союзом, погрожуючи відправляти мігрантів та шукачів притулку до Брюсселя. Керівник апарату прем’єра Угорщини Гергей Гуяш заявив, що якщо переговори з Європейською комісією, які розпочнуться у вересні, зазнають невдачі, Угорщина може почати видавати мігрантам “квитки в один кінець до Брюсселя”.
- Угорщина так і не пояснила країнам Євросоюзу своє рішення про спрощення вимог для в’їзду громадян Росії та Білорусі, хоча термін для цього вже сплив.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.
Від початку року кількість жертв серед цивільних в Україні через російські обстріли сягнула найвищого рівня за останні три роки.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.