Угорщина почала виселяти із притулків деяких українських біженців
Джерело: угорська служба “Радіо Свобода”
Угорщина почала виселяти із притулків українських біженців після постанови уряду про обмеження надання допомоги українцям.
За даними ЗМІ, сто двадцять українських біженців виселили вранці 21 серпня в місті Коч на півночі Угорщини.
Здебільшого це закарпатські роми, які проживали в приватному притулку, субсидованому державою. Частина з них сьогодні ночували на вулиці.

Фото: Szabad Europa
Від вчора набула чинності поправка до указу уряду Угорщини, згідно з якою надання житла можуть отримати лише українські біженці з українських районів, які безпосередньо постраждали від бойових дій.
Управління Верховного комісара ООН у справах біженців закликало переглянути це рішення. За оцінками ООН, від двох до трьох тисяч біженців втратять субсидоване житло в Угорщині.
- Фото: Reuters
- Фото: Reuters
В Угорщині наразі проживають понад 30 тисяч біженців з України.
- Угорський уряд на чолі з Віктором Орбаном загострює міграційну суперечку з Європейським Союзом, погрожуючи відправляти мігрантів та шукачів притулку до Брюсселя. Керівник апарату прем’єра Угорщини Гергей Гуяш заявив, що якщо переговори з Європейською комісією, які розпочнуться у вересні, зазнають невдачі, Угорщина може почати видавати мігрантам “квитки в один кінець до Брюсселя”.
- Угорщина так і не пояснила країнам Євросоюзу своє рішення про спрощення вимог для в’їзду громадян Росії та Білорусі, хоча термін для цього вже сплив.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.
Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.
Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд.
2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.