Британське видавництво взяло фото українських дітей на обкладинку книги про росіян
Джерело: Тетяна Денфорд/Х
Незалежне лондонське видавництво Bloomsbury використало зображення евакуації українських дітей для обкладинки книги про росіян, які буцімто “наважилися думати інакше, ніж путінський режим”.
На обкладинці книги Сари Рейнсфорд (яка тривалий час була кореспонденткою BBC в Росії), розміщено фото, зроблене в Україні у 2022 році.

Джерело: Сара Рейнсфорд/Х
На це звернула увагу українська письменниця Тетяна Денфорд.
“Чи можете ви пояснити, чому ви використовуєте фотографію (українських дітей, яких змушують покинути свою країну) на обкладинці вашої книги про… Росію?” – обурилась письменниця в соцмережі Х.
На обкладинці зображено українських дітей, які покидають країну через російське вторгнення. Фото, зроблене в лютому 2022 року на львівському вокзалі, вже з’являлося в статті Der Spiegel.

Джерело: скриншот сайту
Тетяна Денфорд закликала Сару Рейнсфорд і видавництво Bloomsbury бути уважнішими при виборі ілюстрацій і правильно використовувати термінологію.
“Цю війну слід називати “війною Росії в Україні”, а не “українською війною”. Те, що у вас понад 80 тисяч підписників, не означає, що ви можете бути лінивим. Ваш видавець мав би працювати краще. Ваш редактор мав би працювати краще. Було б корисно, якби ви працювали краще”, – написала українська письменниця.
Щодо змісту книги, то вона про росіян, які нібито пішли проти режиму і виступили проти вторгнення в Україну.
“У 2021 році журналістка BBC Сара Рейнсфорд вирішила написати книжку про те, як росіян, які наважилися думати інакше, ніж путінський режим, називають ворогами, іноземними агентами і навіть зрадниками… Це історія про те, як Владімір Путін змінив Росію настільки глибоко, що зміг розв’язати найбільший конфлікт у Європі з часів Другої світової війни”, — ідеться в анотації книги.
- Тамерлан Ескерханов, засуджений за вбивство російського опозиціонера Бориса Нємцова, підписав контракт з міноборони РФ. Відтак він вийшов на волю і відправився на війну проти України.
- Російський опозиціонер Володимир Кара-Мурза, звільнений під час обміну 1 серпня, заявив, що західні санкції “несправедливо” спрямовані проти всіх громадян РФ, а не лише проти режиму Путіна.
- Російський опозиціонер Ілля Яшин, якого звільнили з ув’язнення у межах обміну між Заходом та РФ, висловив невдоволення тим, що після обміну його вивезли з Росії.
- США повернули репортера Wall Street Journal Евана Гершковича. Видання розповіло історію свого колеги. Виявилось, що той полюбляв читати російські книги та просив інтерв’ю у Путіна після свого звільнення.
Головне управління розвідки Міністерства оборони повідомило, що Росія нарощує вплив на інформаційний простір Африканського континенту, використовуючи ресурси державних ЗМІ — зокрема, агентства ТАСС і телеканалу RT.
Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.
Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.
У Запоріжжі на воді загинув 17-річний хлопець – він зник під час купання в затопленому кар’єрі. Тіло юнака виявили наступного дня водолази на глибині 10 метрів.
Військові Естонії провели перші бойові стрільби з реактивних систем залпового вогню HIMARS.