У Габоні виявили перший випадок mpox
Джерело: Reuters
У Габоні (Центральна Африка) зафіксували перший випадок захворювання на mpox.
Про перший випадок віспи повідомили у МОЗ Габону. Водночас у відомстві не повідомили, який саме варіант вірусу зафіксовано.
Захворювання виявили у 30-річного чоловіка, який повернувся з Уганди зі симптомами вірусу, такими як лихоманка та висипи на шкірі. Тест на mpox показав позитивний результат.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що таке мавпяча віспа та чому її епідемія тривожить науковців?
ДОВІДКА: Mpox – це зоонозний вірус, який викликає грипоподібні симптоми та висипання з хворобливими ураженнями. Раніше він був відомий як мавпяча віспа, але офіційні особи змінили назву, оскільки вона є неточною (тепер вчені вважають, що вірус походить від гризунів) і стигматизує, асоціюючи хворобу, яка непропорційно вражає темношкірих людей, з образою, яка використовується проти них.
Mpox належить до того ж сімейства вірусів, що й віспа, але викликає легші симптоми, такі як лихоманка, озноб і болі в тілі, і в найчастіше поширюється через тісний контакт “шкіра до шкіри”, включаючи статевий акт. У людей зі складнішими випадками можуть розвинутися ураження на обличчі, руках, грудях і статевих органах.
- Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) підтвердила перший у Європі випадок захворювання вірусом mpox (“мавпяча віспа”), який розповсюджується Центральноафриканськими країнами.
- Вірус mpox (“мавпяча віспа”) продовжують виявляти за межами Африки. Вслід за першим випадком у Європі вірус зафіксували у Пакистані.
- У Таїланді зафіксовано випадок захворювання mpox (мавпяча віспа) у європейця, який приїхав минулого тижня з Африки. Зараз інфікований очікує на результати тесту щодо штаму віспи.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.