Павло Дуров залишиться під вартою у Франції ще на 48 годин – AFP
Джерело: AFP
Засновник Telegram Павло Дуров залишиться під вартою у Франції ще на 48 годин.
Це рішення ухвалив слідчий суддя у неділю, 25 серпня. Дурова було заарештовано в аеропорту Ле-Бурже поблизу Парижа ввечері 24 серпня.
Згідно з французьким законодавством, період затримання перед допитом може тривати максимум 96 годин. Після цього суддя має вирішити, чи звільнити Дурова, чи висунути йому звинувачення та залишити під вартою.
“За словами джерела, близького до слідства, слідчий суддя, який веде справу, продовжив термін тримання під вартою 39-річного Дурова ввечері у неділю. Цей початковий період затримання для допиту може тривати максимум до 96 годин. Коли ця фаза затримання закінчується, суддя може ухвалити рішення звільнити його або висунути звинувачення та залишити під вартою”, – йдеться в матеріалі.
Міністерство юстиції Франції видало ордер на арешт Дурова в межах розслідування злочинів, включаючи шахрайство, незаконний обіг наркотиків, кібербулінг, організовану злочинність та пропаганду тероризму. Його нібито звинувачують у тому, що він не вжив заходів щодо припинення злочинного використання його платформи.
- Посольство Росії у Франції звернулося до французької влади з вимогою надати консульський доступ до підприємця та генерального директора Telegram Павла Дурова, який був затриманий 24 серпня в аеропорту Парижа за ордером.
Аналітична агенція Esports Charts опублікувала топ-10 кіберспортсменів України, які заробили найбільше на офіційних турнірах. Враховували лише дохід від призових на офіційних змаганнях, без заробітних плат, рекламних контрактів, податкових відрахувань тощо.
Суд в Санкт-Петербурзі виніс вирок 22-річному українцю Богдану Богомазову — 19 років ув’язнення. Чоловіка “визнали винним” у шпигунстві та спробі організувати теракт.
Компанія OpenAI, яка розробила чат-бот на основі штучного інтелекту ChatGPT, прибрала його останнє оновлення після того, як ChatGPT став давати “занадто улесливі відповіді”.
Україна завершила офіційний скринінг відповідності законодавства нормам ЄС за розділом “Підприємництво та промислова політика”. Єврокомісія позитивно оцінила реформи в підтримці бізнесу, водночас вказавши на необхідність швидшого впровадження Директиви щодо прострочених платежів.
Міноборони роз’яснило інформацію про розбронювання медичних працівників. У відомстві кажуть, що йдеться про точкові заходи.