Працівники в Австралії тепер мають право ігнорувати робочі питання у позаробочий час
Джерело: NBC news
В Австралії запровадили закон про “право на відключення”, що захищає працівників від втручання роботодавців у їхнє особисте життя. Згідно з новими правилами, працівників не можуть карати за відмову відповідати на робочі електронні листи чи дзвінки поза робочим часом. Закон набув чинності в понеділок, 26 серпня.
“До появи цифрових технологій не було ніякого втручання, люди йшли додому в кінці зміни та не контактували, поки не поверталися наступного дня. Зараз у всьому світі вважається нормою стежити за електронною поштою, SMS, телефонними дзвінками у неробочий час, навіть у відпустці”, – прокоментував Джон Гопкінс, доцент Технологічного університету Свінберна.
За дослідженням Австралійського інституту, у 2023 році австралійці відпрацювали в середньому 281 годину неоплачуваних понаднормових, що оцінюється в 130 мільярдів австралійських доларів.
Новий закон все ще дозволяє роботодавцям зв’язуватися з працівниками у надзвичайних ситуаціях або за ненормованого робочого дня. Однак, працівники можуть відмовитися відповідати, якщо це обґрунтовано.
Визначення того, чи є відмова обґрунтованою, залежить від австралійського промислового арбітра, Комісії з питань справедливої праці, яка повинна брати до уваги роль працівника, його особисті обставини, а також те, як і чому було здійснено контакт.
- Нідерландську авіакомпанію Transavia, що входить до холдингу Air France-KLM і базується в амстердамському аеропорту Схіпгол, оштрафували за використання стажерів як працівників.
- Аналіз співробітників загальнодержавної системи охорони здоров’я Великої Британії NHS (National Health Service) виявив, що жінки-хірурги зазнають сексуальних домагань, насильства, а в деяких випадках і зґвалтування з боку колег.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.
1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.
У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.