Від початку року в Україні затримали понад 70 паліїв автомобілів військових – Нацполіція

Джерело: Нацполіція

З початку року Нацполіція та СБУ затримали понад 70 паліїв автомобілів військовослужбовців ЗСУ в різних областях. Найбільше випадків підпалу сталося на Київщині, Харківщині, Рівненщині, в Одесі та Дніпрі.

Начальник департаменту карного розшуку Нацполіції Вадим Дзюбинський повідомив, що підпали здебільшого здійснюють дорослі, малозабезпечені, а також діти та молодь, які шукають легкого заробітку. Виконавців підпалу шукають з Росії, звертаючи увагу на тих, хто поширює антиукраїнські гасла або залежний від азартних ігор.

Дзюбинський зазначив, що палії часто отримують близько 500 доларів або менше, хоча їм обіцяють більше. Відео підпалів використовуються для шантажу, змушуючи виконавців підпалювати ще авто. Речник СБУ Артем Дехтяренко додав, що замовники вимагають знімати підпали на відео, бо це потрібно для російської пропаганди.

Палії автомобілів ЗСУ можуть бути притягнуті до відповідальності за статтями: диверсія, перешкоджання діяльності армії, терористичний акт, держзрада – з покаранням від 5 років до довічного ув’язнення. Зазвичай, суд виносить вирок у 10 років тюрми.

Президент Фінляндії Александер Стубб закликав до розширення Ради Безпеки ООН, скасування її єдиного права вето та зупинення будь-якого члена, який бере участь у незаконній війні, такій як вторгнення Росії в Україну.

В середу, 18 вересня, Північна Корея випустила кілька балістичних ракет малої дальності в бік свого східного узбережжя, про що повідомили Південна Корея та Японія.

Протягом минулої доби, 17 вересня, по всій лінії фронту зафіксовано 194 бойових зіткнень.

Парк бронеавтомобілів українського війська поповнився ще одним зразком бронетехніки, створеним за технологією MRAP. В оборонному відомстві кодифікували та допустили до експлуатації у військах бронеавтомобіль Roshel Senator MRAP виробництва  Канади.

Сполучені Штати Америки перекинули на острів Шемія біля узбережжя Аляски кілька підрозділів повітрянодесантних військ та реактивні системи залпового вогню HIMARS, у відповідь на зростання військової активності Росії та КНР довкола регіону.