Від початку року в Україні затримали понад 70 паліїв автомобілів військових – Нацполіція
Джерело: Нацполіція
З початку року Нацполіція та СБУ затримали понад 70 паліїв автомобілів військовослужбовців ЗСУ в різних областях. Найбільше випадків підпалу сталося на Київщині, Харківщині, Рівненщині, в Одесі та Дніпрі.
Начальник департаменту карного розшуку Нацполіції Вадим Дзюбинський повідомив, що підпали здебільшого здійснюють дорослі, малозабезпечені, а також діти та молодь, які шукають легкого заробітку. Виконавців підпалу шукають з Росії, звертаючи увагу на тих, хто поширює антиукраїнські гасла або залежний від азартних ігор.
Дзюбинський зазначив, що палії часто отримують близько 500 доларів або менше, хоча їм обіцяють більше. Відео підпалів використовуються для шантажу, змушуючи виконавців підпалювати ще авто. Речник СБУ Артем Дехтяренко додав, що замовники вимагають знімати підпали на відео, бо це потрібно для російської пропаганди.
Палії автомобілів ЗСУ можуть бути притягнуті до відповідальності за статтями: диверсія, перешкоджання діяльності армії, терористичний акт, держзрада – з покаранням від 5 років до довічного ув’язнення. Зазвичай, суд виносить вирок у 10 років тюрми.
- СБУ спільно з Нацполіцією викрили та затримали у Дніпрі неповнолітнього, який за вказівкою РФ підпалив позашляховик Збройних сил України.
- У Києві СБУ та Нацполіція затримали 16-річного юнака, який за наказом російських спецслужб підпалював авто Сил оборони.
- СБУ та Нацполіція затримали в Одесі фітнес-тренера, який за завданням ФСБ підпалював військові авто в Києві, Дніпрі та Одесі.
- СБУ спільно з Нацполіцією затримали громадянина іноземної держави, який за вказівкою РФ підпалив військовий позашляховик у Вінниці та готував нові підпали.
Країни Балтії висловили занепокоєння щодо можливих наслідків перемир’я в Україні, вважаючи, що це призведе до зростання загрози з боку Росії. Міністри оборони Естонії та Литви заявили, що Москва використає паузу у війні для перекидання військ на північно-східний фланг НАТО та активного переозброєння.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 30 березня. Від початку цієї доби відбулося 147 бойових зіткнень.
У Військово-морських силах ЗСУ спростували інформацію The New York Times стосовно надання американцями координат та потребу погоджувати удар по крейсеру “Москва” зі США.
У МЗС запевнили, що рівень сумісності зовнішньої політики України з політиками ЄС досяг безпрецедентно високих показників. Це стало результатом завершення скринінгу законодавства за переговорним розділом 31 “Зовнішня політика та політика безпеки та оборони”.
Президент Фінляндії Александр Стубб пропонує встановити термін для зупинення вогню у війні в Україні. Зокрема він обговорив із главою США Дональдом Трампом початок перемир’я 20 квітня.