В Курській області за добу ЗСУ просунулися до 2 км – Сирський
Джерело: засідання Ставки
Збройні Сили України за останню добу просунулися на деяких ділянках Курської області Росії до двох кілометрів.
Про це повідомив головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський. Він зазначив, що наступальна операція на Курському напрямку триває, і українські війська за добу змогли взяти під контроль п’ять квадратних кілометрів території.
Сирський також підкреслив, що Сили оборони продовжують вести оборонні операції на ключових напрямках.
“Фактично на всій лінії йдуть бої різної інтенсивності. Найскладніша ситуація залишається на Покровському напрямку. Противник намагається прорвати оборону наших військ, але станом на ранок усі атаки відбито”, – сказав головком.
- Жителі Покровська на Донеччині мають обмежений час на евакуацію через наближення російської армії, заявив начальник Покровської МВА Сергій Добряк. Щодня з міста виїжджає 500-600 осіб, але місцева влада припускає, що у мешканців залишається лише тиждень-два для того, щоб безпечно залишити місто.
- В Україні триває 919-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 613 тисяч осіб.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.