Росія розбудовуватиме концентраційні табори на ТОТ – ЦНС
Джерело: ЦНС
Українському підпіллю стало відомо, що до окупаційних адміністрацій спустились перші усні вказівки щодо реалізації об’єктів “спеціального інфраструктурного проєкту”. Саме так росіяни завуалювали створення та розбудову концентраційних таборів для нелояльного населення.
У липні-серпні 2024 року, під керівництвом заступника глави уряду РФ Марата Хуснулліна, робоча група завершила перший етап напрацювання пропозицій, щодо будівництва нових та реконструкції існуючих “центрів тимчасового утримання іноземних громадян та осіб без громадянства” на ТОТ України.
Зауважується, що центри створені з початком повномасштабного вторгнення на ТОТ Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей. Спершу росіяни поміщали туди людей, які не пройшли “фільтраційні заходи”.
Опісля проведення ряду псевдовиборчих процесів їх перейменували та стали використовувати для “перевиховання” осіб, що не бажають отримувати російський паспорт.Кремль визначив крайній термін отримання російських документів 31 грудня 2024 року.
Очікується, що з січня 2025 року буде посилено тиск на громадян, які не отримали паспорт РФ або не оформили посвідку на проживання чи статус біженця.
Шляхом “адміністративного затримання” окупаційною поліцією та рішенням місцевих судів осіб без російського паспорта поміщатимуть у зазначені центри. Також повідомляти про таких громадян окупаційні органи зобов’язали роботодавців.
Офіційно окупанти заявляють, що стосовно нелояльних до кремля громадян вони застосують процедуру “адміністративного видворення” (депортації) за межі ТОТ. Проте окупанти заблокували єдиний у регіоні гуманітарний коридор через КПП “Василівка” ще в грудні 2022 року. А зафіксовані на камеру інсценізації “видворення” виявилися виключно матеріалами з пропагандистською метою.
За інформацією від українського підпілля людей після таких сюжетів знову поміщали ці так звані “центри тимчасового утримання іноземних громадян та осіб без громадянства” де їх піддають трудовій експлуатації.
У ЦНС закликали повідомляти про розташування нових об’єктів такого роду, щоб мати змогу зафіксувати російські воєнні злочини, а в процесі звільнення територій надати відповідну допомогу ув’язненим там українцям.
- Російські окупанти продовжують незаконно вивозити українських дітей у Росію. Відтак, протягом липня росіяни вивезли близько 280 дітей з Антрацитівського району тимчасово окупованої території Луганської області до “козачого кадетського корпусу” у Республіці Калмикія Російської Федерації.
- До Білорусі депортували тисячі українських дітей: деякі з них вже пройшли “військовий вишкіл” – The Telegraph.
- На тимчасово окупованих територіях України зростає кількість гастарбайтерів з Центральної Азії.
- Міжнародний кримінальний суд у Гаазі (МКС) блокує спроби України створити спеціальний трибунал, який матиме повноваження судити керівництво Росії за скоєні в Україні воєнні злочини.
- Президент Росії Володимир Путін повинен постати перед судом щодо розслідування воєнних злочинів РФ у Маріуполі, унаслідок яких загинули тисячі цивільних, знищено незчисленну кількість будівель, за якими послідувала русифікація міста, мовиться у новій доповіді організації Human Rights Watch.
У ніч на 26 листопада російська армія запустила найбільшу кількість безпілотників за весь час війни. Так, 188 безпілотників типу “Шахед” і чотири балістичні ракети “Іскандер-М” атакували територію України, що є новим рекордом за тисячу днів війни. Однак, фахівці схильні вважати, що нині українські військовослужбовці навчилися змінювати координати ворожих дронів-камікадзе та перенаправляти їх.
Протягом двох років повномасштабна війна РФ проти України точиться метр за метром, залитим кров’ю. Нині ситуація наближається до кардинальних змін. Однією з причин є те, що стрімке просування Росії виявило серйозні недоліки в живій силі та моральному стані, що зрештою може призвести до прориву українських оборонних ліній. Ще одна причина різкого повороту подій – наміри Дональда Трампа, котрий, як майбутній президент, прагнутиме якнайшвидшого завершення бойових дій.
28 листопада, у вечірньому відеозверненні, президент Володимир Зеленський прокоментував погрози глави РФ Володимира Путіна, зазначивши, що той демонструє свої ракети, засвідчуючи готовність продовжувати війну та зривати мирні ініціативи, зокрема зусилля обраного 47-м президентом США Дональда Трампа.
У Луцьку, під час ракетного обстрілу сьогодні вранці, в укритті обласного перинатального центру молода жінка народила дитину.
Ввечері 28 листопада у різних містах Грузії розпочалися мітинги одразу після заяви премʼєр-міністра країни Іраклій Кобахідзе про призупинення вступу до ЄС.