Росія розбудовуватиме концентраційні табори на ТОТ – ЦНС
Джерело: ЦНС
Українському підпіллю стало відомо, що до окупаційних адміністрацій спустились перші усні вказівки щодо реалізації об’єктів “спеціального інфраструктурного проєкту”. Саме так росіяни завуалювали створення та розбудову концентраційних таборів для нелояльного населення.
У липні-серпні 2024 року, під керівництвом заступника глави уряду РФ Марата Хуснулліна, робоча група завершила перший етап напрацювання пропозицій, щодо будівництва нових та реконструкції існуючих “центрів тимчасового утримання іноземних громадян та осіб без громадянства” на ТОТ України.
Зауважується, що центри створені з початком повномасштабного вторгнення на ТОТ Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької областей. Спершу росіяни поміщали туди людей, які не пройшли “фільтраційні заходи”.
Опісля проведення ряду псевдовиборчих процесів їх перейменували та стали використовувати для “перевиховання” осіб, що не бажають отримувати російський паспорт.Кремль визначив крайній термін отримання російських документів 31 грудня 2024 року.
Очікується, що з січня 2025 року буде посилено тиск на громадян, які не отримали паспорт РФ або не оформили посвідку на проживання чи статус біженця.
Шляхом “адміністративного затримання” окупаційною поліцією та рішенням місцевих судів осіб без російського паспорта поміщатимуть у зазначені центри. Також повідомляти про таких громадян окупаційні органи зобов’язали роботодавців.
Офіційно окупанти заявляють, що стосовно нелояльних до кремля громадян вони застосують процедуру “адміністративного видворення” (депортації) за межі ТОТ. Проте окупанти заблокували єдиний у регіоні гуманітарний коридор через КПП “Василівка” ще в грудні 2022 року. А зафіксовані на камеру інсценізації “видворення” виявилися виключно матеріалами з пропагандистською метою.
За інформацією від українського підпілля людей після таких сюжетів знову поміщали ці так звані “центри тимчасового утримання іноземних громадян та осіб без громадянства” де їх піддають трудовій експлуатації.
У ЦНС закликали повідомляти про розташування нових об’єктів такого роду, щоб мати змогу зафіксувати російські воєнні злочини, а в процесі звільнення територій надати відповідну допомогу ув’язненим там українцям.
- Російські окупанти продовжують незаконно вивозити українських дітей у Росію. Відтак, протягом липня росіяни вивезли близько 280 дітей з Антрацитівського району тимчасово окупованої території Луганської області до “козачого кадетського корпусу” у Республіці Калмикія Російської Федерації.
- До Білорусі депортували тисячі українських дітей: деякі з них вже пройшли “військовий вишкіл” – The Telegraph.
- На тимчасово окупованих територіях України зростає кількість гастарбайтерів з Центральної Азії.
- Міжнародний кримінальний суд у Гаазі (МКС) блокує спроби України створити спеціальний трибунал, який матиме повноваження судити керівництво Росії за скоєні в Україні воєнні злочини.
- Президент Росії Володимир Путін повинен постати перед судом щодо розслідування воєнних злочинів РФ у Маріуполі, унаслідок яких загинули тисячі цивільних, знищено незчисленну кількість будівель, за якими послідувала русифікація міста, мовиться у новій доповіді організації Human Rights Watch.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 26 липня. Від початку доби на фронті відбулося 122 бойові зіткнення.
Сили оборони України ліквідували російського полковника Лебедєва, який командував штурмовими діями у напрямку Великого Бурлука на Харківщині.
Політик від проросійської ультраправої партії “Альтернатива для Німеччини” (AfD) таємно воював добровольцем у лавах ЗСУ проти Росії. Через це його можуть виключити з партії.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.
Від початку року кількість жертв серед цивільних в Україні через російські обстріли сягнула найвищого рівня за останні три роки.