Біля берегів Норвегії виявили мертвим «російського кита-шпигуна»
Джерело: АР
У норвезьких територіальних водах знайшли мертвим кита-білуху на ім’я Хвалдімір, якого підозрювали у шпигунстві на Росію через закріплену на ньому відеокамеру і звичку до взаємодії з людьми.

Фото: АР
Норвезька телерадіокомпанія NRK поінформувала, що тушу кита знайшли рибалки в затоці Рісавіка на півдні Норвегії. Білуху підняли з води за допомогою крана і доставили до сусідньої гавані, де її оглянуть експерти.
“Він помер, але поки не зрозуміло, яка причина смерті2, – сказав морський біолог Себастьян Странд, додавши, що на тварині не було помітно серйозних зовнішніх ушкоджень.
Як зазначається, кит завдовжки 4,2 метра і вагою 1225 кілограмів вперше був помічений рибалками біля північного острова Інгьойя, недалеко від арктичного міста Хаммерфест, у квітні 2019 року в амуніції, з кріпленням для невеликої камери і пряжкою з написом “Обладнання Санкт-Петербург”.
Це викликало підозри, що білуха була “китом-шпигуном”. За словами експертів, російський військово-морський флот, як відомо, тренує китів для військових цілей.
Протягом багатьох років білуху бачили в кількох норвезьких прибережних містах, і швидко з’ясувалося, що вона не боїться людей й охоче з ними взаємодіє.
- Австралійські правоохоронні органи викрили діяльність російської шпигунки, затриманої в липні, яка працювала на підсанкційну військову компанію з Росії. За даними слідства, 40-річна Кіра Корольова, яка має австралійське громадянство і російське походження, була пов’язана з розвідувальними службами Росії під час роботи в Силах оборони Австралії.
За оцінками аналітиків, Кремль, ймовірно, готує своє населення до потенційного майбутнього затяжного конфлікту з НАТО.
21 квітня відзначається Всесвітній день кроншнепа та Всесвітній день творчості та інновацій. За церковним календарем вшановують пам’ять священномученика Януарія та інших.
За даними синоптиків, у понеділок, 21 квітня, в низці областей України пройдуть короткочасні дощі з грозами.
У квітні розпочалася нова освітня програма UK-Ukraine School Partnerships, яка об’єднує українські та британські школи в довготривалі партнерства навколо теми “Радощі читання”. Мета — сприяти міжкультурному діалогу, удосконаленню мовних і комунікаційних навичок, а також розвитку співпраці між учнями та вчителями обох країн.
Один із засуджених за вбивство бахмутського активіста Артема Мирошниченка самовільно залишив військову частину, до якої його направили після умовно-дострокового звільнення з місць позбавлення волі внаслідок підписання контракту із ЗСУ, повідомив брат загиблого, Сергій Мирошниченко.