Зеленський обговорює з генсеком ООН відновлення Чорноморської зернової ініціативи
Джерело: Володимир Зеленський в Twitter
Президент України Володимир Зеленський розмовляв з генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррешем про відновлення постачання українського продовольства чорноморськими шляхами після того, як Росія вийшла з Чорноморської зернової угоди.
“Це чергова спроба Росії використати голод як зброю та дестабілізувати світовий продовольчий ринок. Терористична держава поставила під загрозу життя 400 мільйонів людей у різних країнах, які залежать від українського продовольчого експорту”, – написав Зеленський.
Він додав, що найбільш критична ситуація в країнах Африки та Азії, таких як Сомалі, Ефіопія, Південний Судан, Ємен.
“Чорноморська зернова ініціатива має бути збережена. Ми домовилися з паном Гутеррішем співпрацювати з відповідальними державами для відновлення продовольчої безпеки та постачання продовольства чорноморськими шляхами”, – додав президент України.
- Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак зазначив, що нічна атака російських окупантів на Одесу та Миколаїв є доказом того, що Росія намагається поставити під загрозу життя мільйонів людей, які залежать від експорту українського продовольства.
- 17 липня Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив, що “глибоко розчарований” тим, що його пропозиції стосовно усунення перешкод для російського експорту харчових продуктів та добрив залишилися “непочутими”, і висловив “жаль” з приводу рішення Москви вийти з “зернової угоди”.
- 16 липня з морського порту Одеси вийшло останнє судно в межах Чорноморської зернової ініціативи. Термін “зернової ініціативи” завершується 17 липня.
Джерело: BBC Велика Британія та Франція зроблять усе необхідне для України та досягнення тривалого миру,…
У Державній прикордонній службі повідомляють, що на гірських ділянках кордону з Румунією вже 50-60 см снігового покриву.
Путін заявив, що Росія запустила нову балістичну ракету по Україні, тим самим загостривши напружені відносини із західними країнами.
Сухопутна частина ворожого угруповання, що бере участь у бойових діях проти України, становить майже 580 тисяч російських військових.
Швеція профінансує виробництво українських далекобійних дронів за “данською моделлю”. Міністр оборони Швеції Пол Йонсон заявив, що країна незабаром виділить “значні кошти” для серійного виготовлення українських далекобійних ракет та безпілотників.