Російську спортсменку Томашову дискваліфікували за допінг та відібрали олімпійську медаль

Джерело: The Guardian

Російську спортсменку Тетяну Томашову відсторонили від легкої атлетики на 10 років та позбавили “срібла”, яке вона здобула на Олімпіаді-2012 у Лондоні у змаганнях з бігу на дистанції 1500 метрів серед жінок.

Росіянку покарали після того, як у 2021 році повторні аналізи її проб, які взяли 21 червня 2012 року та 17 липня 2012 року, дали позитивний результат на анаболічні стероїди.

Томашова, якій зараз 49 років, є однією з шести спортсменок, які увійшли у ТОП-9 забігу на лондонській Олімпіаді, у якої тест на допінг виявився позитивним. Після цих результатів забіг охрестили “найбруднішими перегонами в історії”.

Британська легкоатлетка Ліза Добріскі, яка на тих змаганнях прибігла на фініш десятою, у коментарі BBC Radio 5 Live сказала, що не вірить у те, що змагалась на рівні з іншими.

Томашова у забігу фінішувала четвертою, однак піднялась на друге місце після дискваліфікації турецьких спортсменок – які зайняли перше та друге місце – через допінг. Тоді спортсменка з Бахрейну, яка прибігла третьою, піднялась на перше місце, а росіянка, відповідно, на друге.

Третє місце після дискваліфікацій тоді зайняла спортсменка зі Швеції. Після дискваліфікації ж росіянки вона отримає срібну медаль Олімпіади-2012.

У Верховній Раді розглядають законопроєкт Кабінету Міністрів, який унеможливить використання освіти як способу уникнення мобілізації.

Україна отримала дев’ятий транш від Міжнародного валютного фонду на суму 500 млн доларів на покриття пріоритетних бюджетних потреб.

Військові спецпідрозділу Головного управління розвідки Міноборони України вивели з ладу залізничне полотно на тимчасово окупованій території Запорізької області. Рух цією ділянкою, яку ворог використовував для логістики, повністю заблоковано.

Пані мер міста Віголтінген у Швейцарії Франка Буркхардт у статті для місцевого видання SVP заявила про зростаючі проблеми, пов’язані з поведінкою частини українських переселенців. За її словами, деякі з них виявляють неповагу до місцевої влади та відмовляються докладати зусиль для інтеграції.

У вівторок, 1 липня, Данія офіційно розпочала головування в Раді Європейського Союзу, яке триватиме до 31 грудня 2025 року.