Юлія Навальна обурилася пропозицією розділити Росію на «кілька десятків безпечних держав»

Джерело: команда Навального/X

Вдова російського опозиціонера Олексія Навального Юлія розкритикувала ідею деколонізації РФ.

Під час виступу на 19-му Бледському стратегічному форумі, де обговорювалася зокрема концепція Європи щодо Росії, Навальна заявила, що “короткої, ясної, націленої в майбутнє” стратегії, яка полягала б у трьох-чотирьох пропозиціях, у ЄС немає.

При цьому Навальна зауважила, що “ні в кого немає чіткого розуміння”, навіщо проти Росії вводяться санкції, яку кінцеву мету вони мають і як впливають на падіння путінського режиму.

У дискусії довкола Росії, як зазначила Навальна, висловлюються різні погляди. Зокрема є ті, хто говорить про те, що “Путіну треба віддати все, що він хоче”, укласти мир на його умовах, щоб повернутися до “звичайного бізнесу”, купівлі нафти та газу в Росії.

За словами Юлії, є й ті, хто запевняє, ніби всі росіяни щиро підтримують Путіна. А також можна знайти тих, хто розповідає про необхідність терміново деколонізувати Росію.

“Треба, нібито, розділити нашу надто велику країну на пару десятків маленьких та безпечних держав. Щоправда, пояснити, чому люди зі спільним бекграундом та культурним контекстом мають бути штучно розділені, “деколонізатори” не можуть. І як це взагалі має статися – не повідомляють. Ми бачимо широкий діапазон думок, але не бачимо стратегії”, – прокоментувала вона.

Водночас Навальна закликала європейських політиків “прийти до компромісу”.

Міністр міграції Швеції Юган Форсселл заявив, що “шокований і наляканий” крайньо правим активізмом свого сина-підлітка.

Посол України в Туреччині Наріман Джелялов подарував президенту Реджепу Таїпу Ердогану керамічний “Dostluk Kalkanı” (“Щит дружби”).

В ніч на 11 липня російські війська пошкодили три медичні заклади на Харківщині: пологовий будинок, стоматологічну поліклініку та міську лікарню.

Мешканець американського Детройта, відомий своєю щедрістю, влаштував для місцевих жителів “грошовий дощ” з гелікоптера. Це стало його останнім подарунком для місцевих після смерті.

У п’ятницю, 11 липня, біткоїн встановив новий історичний максимум завдяки попиту з боку інституційних інвесторів та сприятливій політиці адміністрації президента США Дональда Трампа щодо криптовалют.