У Полтаву приїхали хірурги з інших областей, аби допомогти постраждалим з інституту — ОВА

Джерело: Полтавська обласна клінічна лікарня імені Скліфосовського у Фейсбуці

Після російської атаки по навчальному закладу в Полтаві туди прибули хірурги з інших областей. Станом на вечір 4 вересня було відомо, що 65 людей перебувають у важкому стані, 146 – у середньому, 87 – в легкому.

4 вересня ще тривала ліквідація наслідків удару по військовому інституту телекомунікацій та інформатизації. Рятувальники надалі розбирають завали. Сьогодні, 5 вересня, Державну службу з надзвичайних ситуацій у Телеграмі заявила, що кількість жертв збільшилася до 55 людей.

Фахівці з Черкас, Вінниці, Тернополя, Миколаєва та Стрия, які приїхали на тренінг з нейрохірургії, у день трагедії запропонували свою допомогу і працювали в операційних разом із місцевими медиками.

“Окремо дякуємо колегам-хірургам з інших областей, які напередодні прибули на професійний тренінг, організований провідними фахівцями нашого нейрохірургічного відділення, але в день трагедії запропонували свою допомогу і приєднались до наших лікарів в операційних”, — написали у лікарні.

Цими лікарями є: нейрохірурги Олександр Мізернюк (Третя Черкаська міська лікарня швидкої медичної допомоги), Сергій Багрій (Вінницька міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги), Олексій Леонтьєв (КНП “Тернопільська обласна клінічна психоневрологічна лікарня” ТОР), Ілля Балан (КНП Миколаївської міськради “Міська лікарня швидкої медичної допомоги”), Михайло Притула (ВП “ЛІЛ” КНП Стрийської міської ради «ТМО “Стрийська міська об’єднана лікарня”).

Нагадаємо, російські агресори завдали удару по навчальному закладу Полтави, використавши дві балістичні ракети. Ракети вдарили так швидко після тривоги, що люди ще не встигли евакуюватися до бомбосховища.

Одну з будівель інституту частково зруйновано, багато людей опинилися під завалами.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.

У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.