Наразі жодна країна світу не наближається до досягнення гендерної рівності – звіт

Джерело: The Guardian

Індекс гендерної рівності SDG засвідчив, що наразі жодна країна світу не наближається до досягнення обіцяної гендерної рівності, передбаченої Цілями сталого розвитку ООН до 2030 року.

Згідно з документом, оприлюдненим коаліцією неурядових організацій, понад 850 мільйонів жінок і дівчат нині живуть у країнах, які оцінюються як “дуже несприятливі”, що спричиняє  численні обмеження і зловживання, включаючи примусові вагітності, дитячі шлюби й заборону на отримання середньої освіти.

Серед них – 45 країн західної, центральної й субсахарської Африки, Близького Сходу й деякі країни Азії, зокрема Бангладеш і Мʼянма.

Водночас ще 1,5 мільярда жінок і дівчат живуть у країнах з рейтингом “несприятливі”, і лише Швейцарія отримала рейтинг “дуже сприятлива”.

Окрім того, у звіті вказано, що з 2019 по 2022 рік майже 40% країн, де проживає понад 1 мільярд жінок і дівчат, зупинилися або відступили в досягненні гендерної рівності. За словами аналітиків, якщо нинішні тенденції збережуться, гендерної рівності не буде досягнуто до початку XXII століття.

Хоча більшість країн світу погодилися досягти гендерної рівності до 2030 року, протягом останніх років зафіксованj невдачі в досягненні цього прогресу. Зокрема, у Польщі й США зробленj регресивні кроки щодо прав на аборт, а в Афганістані під владою Талібану жінки й дівчата зазнають “гендерної дискримінації”.

На думку авторів звіту, частина регресу може бути повʼязана з нещодавніми спалахами насильства. У 2022 році понад 600 мільйонів жінок і дівчат проживали в країнах, які постраждали від конфліктів, що на 50% більше, як порівняти з 2017 роком.

В Ташкенті, столиці Узбекистану вчителька російської мови побила учня за прохання вести урок російською.

25 вересня на позачерговому засіданні Генеральної Асамблеї Асоціації омбудсманів Середземномор’я схвалили рішення про виключення російського омбудсмана зі свого складу.

Головнокомандувач армії Ізраїлю заявив, що військові готуються до можливої ​​наземної операції в Лівані.

У Німеччині видали кілька ордерів на арешт у справі про вибухи на газопроводах “Північний потік-1” та “Північний потік-2”, поінформував офіційний представник німецького уряду Штеффен Гебештрайт.

Представники металургійної галузі заявляють, що ТЦК та СП мобілізують їхніх співробітників. У зв’язку з цим бізнес-асоціації закликали уряд створити та впровадити ефективний механізм економічного бронювання.