Опозиція не змінить ситуацію в РФ, якщо годитиме більшості росіян – DW
Джерело: DW
Російська опозиція не спроможна буде змінити ситуацію в країні, якщо прагнутиме сподобатися максимальній кількості росіян, вважає колумніст DW Костянтин Еггерт.
Якщо наполягати на тому, що у повномасштабній агресії проти України винен лише режим Путіна, а не громадяни РФ, то як трактувати участь у війні сотень тисяч росіян, котрих масово підтримують родичі та друзі, або роботу мільйонів осіб у три зміни на підприємствах ВПК, які постачають зброю для вбивства українців, ставить запитання у колонці DW Костянтин Еггерт.
На думку Еггерта, російська опозиція за кордоном – у безвиході. Виступаючи проти війни в Україні, її представники не можуть відповісти на конкретні запитання, зокрема: “Кому допомагати – ЗСУ чи жителям Курської області?”, “Чи закликати громадян Росії до опору путінському режиму?” Виняток — лише Гаррі Каспаров та створений ним Форум вільної Росії, який підтримує російських добровольців, які воюють за Україну, і вважає надання допомоги українській армії необхідним для повалення Путіна, зазначає колумніст.
Тоді як решта так званих “опозиційних політиків” РФ, за його спостереженням, вважають питання підтримки ВСУ “складним”, адже російські політики “не можуть закликати вбивати співгромадян”.
Еміграція, яка ігнорує неприємні для себе реалії і робить ставку на те, щоб сподобатися максимальній кількості росіян, не зможе ні на що вплинути і нічого змінити, – вважає Еггерт.
Нагадаємо, лиш нещодавно ми повідомляли, що вдова російського опозиціонера Олексія Навального Юлія розкритикувала ідею деколонізації РФ.
Так, під час виступу на 19-му Бледському стратегічному форумі, де обговорювалася зокрема концепція Європи щодо Росії, Навальна заявила, що “короткої, ясної, націленої в майбутнє” стратегії, яка полягала б у трьох-чотирьох пропозиціях, у ЄС немає.
Навальна зауважила, що “ні в кого немає чіткого розуміння”, навіщо проти Росії вводяться санкції, яку кінцеву мету вони мають і як впливають на падіння путінського режиму.
У дискусії довкола Росії, як зазначила Навальна, висловлюються різні погляди. Зокрема є ті, хто говорить про те, що “Путіну треба віддати все, що він хоче”, укласти мир на його умовах, щоб повернутися до “звичайного бізнесу”, купівлі нафти та газу в Росії.
За словами Юлії, є й ті, хто запевняє, ніби всі росіяни щиро підтримують Путіна. А також можна знайти тих, хто розповідає про необхідність терміново деколонізувати Росію.
Треба, нібито, розділити нашу надто велику країну на пару десятків маленьких та безпечних держав. Щоправда, пояснити, чому люди зі спільним бекграундом та культурним контекстом мають бути штучно розділені, “деколонізатори” не можуть. І як це взагалі має статися – не повідомляють. Ми бачимо широкий діапазон думок, але не бачимо стратегії, – прокоментувала вона.
Водночас Навальна закликала європейських політиків “прийти до компромісу”.
Раніше російський опозиціонер Володимир Кара-Мурза, звільнений під час обміну 1 серпня, заявив, що західні санкції “несправедливо” спрямовані проти всіх громадян РФ, а не лише проти режиму Путіна.
- Вдова російського опозиціонера Олексія Навального Юлія очолить американську Фундацію прав людини (HRF).
- Російський опозиціонер Ілля Яшин, якого звільнили з ув’язнення у межах обміну між Заходом та РФ, висловив невдоволення тим, що після обміну його вивезли з Росії.
- США повернули репортера Wall Street Journal Евана Гершковича. Видання розповіло історію свого колеги. Виявилось, що той полюбляв читати російські книги та просив інтерв’ю у Путіна після свого звільнення.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.