У Чорнобильській зоні спалахнув новий осередок пожежі

Джерело: ДСНС та УП

У Чорнобильській зоні на Київщині виникла масштабна пожежа на відкритій місцевості. Її ліквідація триває уже другу добу, наразі залучено сотні пожежників.

Зауважується, що на місці працюють 399 рятувальників, 103 одиниці техніки від ДСНС, залучених з різних куточків України, а також 17 одиниць техніки від лісового господарства.

Водночас через сильний вітер вогонь швидко розповсюджується на нові ділянки.

До ліквідації пожежі також залучено п’ять одиниць важкої інженерної техніки для  створення мінералізованих смуг. Працюють бульдозери, трактори та важкі тягачі.

У ДСНС акцентували, що фахівці радіаційно-хімічного захисту постійно обстежують території. Запевняють: радіаційний фон – у нормі.

Додамо, 3 вересня ми повідомляли, що у Чорнобильській зоні спостерігалося горіння на площі орієнтовно 20 га.  Голова ОВА Руслан Кравченко повідомив, що для запобігання розповсюдженню пожежі залучено рятувальні підрозділи та техніку.

Також вживають всіх необхідних заходів для локалізації та подальшої ліквідації пожежі.

Мешканців області закликали не перебувати тривалий час надворі та зачиняти вікна, оскільки через пожежу, яка виникла, а також у зв’язку із тлінням торфовищ в Броварському районі Київщини, може спостерігатися задимлення повітря.

9 липня у Полтавській області пожежа знищила 130 гектарів ранніх зернових культур. Нині встановлюють причину займання.

Генеральна директорка соцмережі X Лінда Яккаріно повідомила, що залишає компанію, яку очолювала протягом двох років.

Бджолиний рій обліпив корпус літака та затримав виліт рейсу до Індії.

Європейський суд з прав людини визнав РФ винною у масових і системних порушеннях прав людини на окупованих територіях України, починаючи з 2014 року й до повномасштабного вторгнення 2022-го. Це перше в історії ЄСПЛ настільки масштабне рішення щодо міждержавної справи, що підтверджує відповідальність РФ за вбивства, катування, депортації, утиски свободи слова, релігії та освіти, викрадення дітей і збиття МН-17.

Результати нового дослідження засвідчили, що танення льодовиків і крижаних покривів через кліматичну кризу може спричинити хвилю вибухових вивержень вулканів.