На Черкащині кримінальний авторитет побив військового: що відомо про інцидент
Джерело: 1800
У місті Сміла (Черкаська область) місцевий кримінальний авторитет побив українського захисника та змусив його просити вибачення на камеру. На інцидент зреагували військові та публічні особи.
За даними ЗМІ, інцидент бере початок з кінця серпня. Військовий зі Сміли Анатолій Гончаренко у соцмережі опублікував допис про розшук автівки на іноземних номерах. Як зазначив Гончаренко, водій автівки спричинив аварійну ситуацію з його батьками і мав з ними конфлікт через це.
Анатолій Гончаренко – ветеран російсько-української війни, був бійцем одного з бойових підрозділів Сил спеціальних операцій (ССО). За сімейними обставинами був демобілізований.
Через певний час після публікації про розшук авто, в інтернеті опублікували відео, як невідомий б’є людину у військовій формі. Як з’ясувалось згодом, людина у камуфляжі – сам Анатолій, а його кривдником, імовірно, був водій автомобіля, який він розшукував.
Ще трохи згодом у соцмережах почали поширювати відео, де Анатолія Гончаренка змушують просити вибачення. На відео – військовий на колінах, у дощову погоду, прикручує номерні знаки на автомобіль, який він розшукував. Згодом стало відомо, що Гончаренко зірвав ці знаки з автівки, що і призвело до конфлікту.
Згодом Гончаренко записав ще одне відео – на ньому у військового побите обличчя – у якому він просить вибачення за свій допис та говорить про те, що це саме його батьки спровокували аварійну ситуацію.
Мешканці Сміли ідентифікували зловмисника, який побив Гончаренка. За їх твердженням, кривдник – відомий кримінальний авторитет міста Вадим Долотенко.
На відео видно, як він двічі вдарив Гончаренка та змусив його просити вибачення за те, що військовий “зганьбив його” на все місто.
У ЗМІ зазначили, що сам Долотенко є фігурантом кількох кримінальних проваджень, серед яких побиття грабежі.
Ще у 2017 році Долотенко мав конфлікт з місцевим активістом Іллею Слободяником, відтак він одним із перших розпізнав на відео з Гончаренком кримінального авторитета.
Після того, як відео з Гончаренком набуло резонансу, смілянський депутат і підприємець Віктор Овчаренко ініціював проведення розширеної наради, зокрема аби вислухати правоохоронців, які не реагували на інцидент.
Після цього поліціянти все ж зреагували на ситуацію та повідомили, що спершу побитий військовий наполягав, що не має претензій до кривдників і просив не проводити подальші дії.
“Пізніше поліцейські знову зустрілися з чоловіком, який після спілкування погодився написати заяву щодо нанесення йому тілесних ушкоджень. Під процесуальним керівництвом Смілянської окружної прокуратури слідчі внесли відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 296 (Хуліганство) Кримінального кодексу України. У ході досудового розслідування можлива додаткова кваліфікація події. Водночас щодо дій працівників поліції керівництвом Головного управління Національної поліції в Черкаській області розпочато службове розслідування”, – резюмували у ГУНП у Черкаській області.
Прокоментували інцидент й публічні особи та військові. Зокрема про конфлікт написав активіст Ігор Лаченков, який закликав правоохоронців зреагувати на ситуацію.
Командир 2-го штурмового батальйону 3-ї ОШБр Дмитро Кухарчук зауважив, що для нього у цій ситуації “краєм” стало те, що військовий просив вибачення у свого кривдника.
“Я знаю і розумію що серед військових багато дегенератів, але одягаючи форму на розмову з “підмуркуючим” світом, будь готовий за неї відповідати. Отримати в їб*ло – то пів біди. Хто не отримував – не відчув смак життя. Вибачатись перед пернатим, ковтаючи приниження, означає – стати в один ряд з пернатим. І в цьому контексті – поведінка не гідна військового”, – зауважив Кухарчук.
Попри це Кухарчук вирішив створити збір коштів на покарання Долотенка. За словами Кухарчука той (або ті), хто “найяскравіше” покарає його,отмає всі зібрані кошти.
“Вадік, якщо ти сам себе покараєш і скинеш відео – всі гроші з банки перерахую тобі. А пляшку ми потім ще й на аукціоні розіграємо”, – резюмував Кухарчук.
Активіст Сергій Стерненко наголосив, що Долотенка покривають місцеві поліціянти додавши, що “подібних Вадіків” є чимало по всій країні.
Військовий та політик Микола Колесник закликав вище керівництво поліції звернути увагу на інцидент.
“Мусора/полуполіціянти в місті Сміла, п…ри, такі ж самі як орки, такі ж курки, як і місцеві кримінальні авторитети, голімі бройлери! Потрапило відео на очі, де просто знущаються над пораненим на війні бійцем, в місті Сміла, купа підкачаних, в шортиках, бичків, бʼють бійця, записують це на камеру, поліція з язиком в дупі і з пістолетами на боку, мовчки це хаває”, – наголосив він.
Народний депутат України VII та VIII скликань, військовий Андрій Іллєнко назвав інцидент у Смілі “відображенням сумної тилової реальності”.
“Держава на таке має реагувати жорстко і за законами воєнного часу. І не лише коли піднявся загальний розголос. Інакше буде лихо”, – зауважив він.
- Працівники Державного бюро розслідувань скерували до суду обвинувальний акт щодо колишнього керівника навчального курсу Національної академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, який майже два роки бив та принижував курсантів.
Нове опитування показало, що Александрія Окасіо-Кортес має більшу підтримку серед демократів у Нью-Йорку, ніж багаторічний сенатор Чак Шумер.
Увечері 4 квітня російська армія атакувала балістикою Кривий Ріг Дніпропетровської області, внаслідок чого загинули 14 цивільних, серед них 6 дітей
Голова Федеральної резервної системи Джером Пауелл заявив, що нові тарифи, запроваджені адміністрацією Трампа, ймовірно, призведуть до вищої інфляції та сповільнення економічного зростання США.
Американські акції суттєво впали після інавгурації президента Дональда Трампа у січні. З 17 січня — п’ятниці перед днем інавгурації — фондовий ринок США втратив близько 9,6 трильйона доларів, згідно з даними FactSet і Dow Jones Market Data.
За три роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну правоохоронці зафіксували понад 150 тисяч воєнних злочинів. Російські військові залишали за собою слід насильства всюди, куди приходили. Така кількість злочинів свідчить, що ці злочини — не випадковість, а частина цілеспрямованої політики знищення України. Українська судова система поки що не відображає масштабів і системності цих злочинів. У вироках бракує контексту — судді часто не відтворюють повної картини дій Росії проти цивільного населення України. Експертка МІПЛ з міжнародного гуманітарного права Анна Рассамахіна пояснила як це виправити й чому це критично важливо для справедливості.