У розвідці Норвегії заявили про велику ймовірність спроби диверсії з боку РФ

Джерело: Reuters

Очільник зовнішньої служби розвідки Норвегії (NIS) вважає, що РФ більше схильна спробувати саботувати нафтову та газову інфраструктури його країни, аніж рік тому.

Він наголосив, що бажання Росії до диверсій зростає на тлі того, що Захід стає сміливішим у підтримці України.

“Рівень ризику змінився”, – сказав віцеадмірал, глава Норвезької розвідувальної служби Нільс Андреас Стенсоенес.

За його словами, ризик диверсій підвищився. Зокрема про це свідчать останні диверсійні атаки на теренах Європи.

“Це свідчить про те, що вони (росіяни) трохи просунулись у цьому масштабі”, – додав він.

Росія, традиційно, відкидає звинувачення.

Раніше норвезькі розвідувальні служби оцінювали, що Росія “може вважати доцільним” здійснити атаки саботажу, а головною мішенню стане нафта. Водночас ще минулоріч ризик атак з боку РФ вважався малоймовірним.

Норвегія є масштабним постачальником газу до Європи та потужним експортером сирої нафти.

Водночас Стенсоенес не надав деталей про те, якими можуть бути російські диверсії. Однак він додав, що Росія стала фактично “державою-ізгоєм” для Заходу, тому вона нічого не втратить, якщо зробить ризиковані кроки.

При цьому, вважає він, Росія діятиме обережно, аби не порушити положення про колективну оборону НАТО.

  • У норвезьких територіальних водах знайшли мертвим кита-білуху на ім’я Хвалдімір, якого підозрювали у шпигунстві на Росію через закріплену на ньому відеокамеру і звичку до взаємодії з людьми.

У центрі французького міста Шоффай застрелили 55-річну українку Анжелу Безкревну. Тіло жінки виявили на вулиці близько п’ятої години ранку у понеділок, 12 травня.

Попри санкції, арешт активів і передачу банків державі, низка фінансових установ, які раніше були пов’язані з В’ячеславом Богуслаєвим, зберігає чинні ліцензії. Національний банк України, який є регулятором ринку, не надає жодних пояснень щодо причин невідкликання цих дозволів.

Співробітники Державного бюро розслідувань провели обшуки у помешканні українського дипломата Костянтина Єлісєєва у справі так званих “Харківських угод” 2010 року. У партії “Європейська Солідарність” назвали ці дії безпідставним тиском і закликали припинити переслідування опонентів.

Служба безпеки України повідомила про заочну підозру колишньому капітану збірної України з футболу, який надавав фінансову підтримку армії РФ. СБУ не розкриває імені підозрюваного, проте оприлюднені факти вказують на Анатолія Тимощука.

Стримінговий сервіс Netflix повідомив про продовження популярного драматичного серіалу “Бріджертони” на п’ятий і шостий сезони.