З окупованих територій вдалось повернути ще шістьох дітей

Джерело: засновник Save Ukraine Микола Кулеба

З тимчасово окупованих територій Херсонської, Запорізької, Донецької областей та Криму вдалося повернути шістьох дітей на підконтрольну Україні територію. Одним із врятованих став 17-річний юнак, який боявся, що його призвуть до армії РФ.

За словами хлопця, окупанти водили дітей до пам’ятників Другої світової, де вчителі-колаборанти розповідали про “захист” радянської армії від нацистів і проводили російську пропаганду. Він намагався уникати відвідування російської школи.

Виїзд юнака з окупації був складним: на кордоні ФСБ тиснули на нього та супровідників, звинувачуючи в шпигунстві й погрожуючи повернути назад. Попри це, він зміг повернутися в Україну.

Загалом вдалось повернути на підконтрольну Україні територію 487 дітей.

  • З тимчасово окупованої Херсонщини вдалося повернути на підконтрольну Україні територію ще одну сім’ю, яка виховує трьох дітей.
  • У Центрі національного спротиву поінформували, що у межах підготовки до навчального року на тимчасово окупованих територіях росіяни змушують дітей писати листи загарбникам.
  • З окупованих територій Херсонської області на підконтрольну Україні територію повернули ще п’ять сімей з дітьми. Загалом у цих родинах виховується вісім дітей: п’ятеро хлопчиків і три дівчинки, віком від 6 до 14 років.

Керівник Центру вивчення окупації, колишній радник мера міста Петро Андрющенко повідомив, що у тимчасово окупованому Маріуполі окупанти зводять масштабний секретний об’єкт поблизу нової об’їзної дороги.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав становище національних меншин в Україні “спільною проблемою” Росії та Угорщини та закликав Будапешт до спільних дій.

Нідерланди направлять свої винищувачі F-35 для реалізації безпеки повітряного простору Польщі, повідомив глава Міноборони Рубен Брекельманс.

У Харкові внаслідок російських обстрілів 7 липня постраждала 71 особа, зокрема діти. Також у лікарні після важкого поранення померла жінка.

Майбутня мирна угода з Києвом повинна містити пункти про демілітаризацію та денацифікацію України, скасування антиросійських санкцій, відкликання всіх позовів проти РФ і повернення заморожених на Заході російських активів. Про це заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, окресливши ключові вимоги Кремля.