Велика Британія продає персики з регіону ядерної катастрофи на Фукусімі

Джерело: BBC News

Британський ритейлер класу люкс Harrods почав продавати персики з японського регіону Фукусіма в рамках зусиль відновити довіру до продуктів, вирощених там після ядерної катастрофи 2011 року.

Harrods продає фрукти по 104 долари за коробку. Це сталося через два роки після того, як Велика Британія скасувала останні обмеження на імпорт харчових продуктів Фукусіми та після пробних продажів під час культурних заходів.

З 2011 року ферми в регіоні, який є другим за обсягами виробником персиків у Японії, важко продають свою продукцію через побоювання радіаційного забруднення.

Продаж персиків у Harrods є частиною зусиль оператора електростанції, Tokyo Electric Power Company (Tepco), для відновлення репутації регіону на міжнародному рівні.

У жовтні Harrods також має розпочати продаж сорту винограду Шайн Мускат із цього регіону.

Проте занепокоєння щодо довготривалих наслідків радіації у Фукусімі залишається.

Оголошення японського уряду минулого року про те, що вони будуть викидати очищені стічні води з атомної станції в Тихий океан, виявилося дуже суперечливим, попри підтримку ядерної служби ООН.

ДОВІДКОВО. У 2011 році на АЕС Фукусіма сталася аварія, й відтоді тривають роботи із подолання її наслідків.

У Пенсійному фонді повідомили про накопичення дисбалансів у пенсійній системі, котрі роблять систему несправедливою та непрозорою, і знижують як довіру до пенсійної системи, так і  мотивацію до сплати ЄСВ в суспільстві. Для виправлення ситуації вже напрацьовано три важливих законопроєкти, які мають сприяти виправленню недоліків чинного законодавства та встановленню більшої справедливості в системі пенсійного забезпечення.

У Великій Британії вітрові турбіни вперше обігнали газові електростанції та стали основним джерелом електроенергії, хоча до амбітних цілей щодо створення екологічно чистої енергосистеми до 2030 року ще далеко. Вітрова енергія стала лідером у виробництві електроенергії, забезпечивши 29% генерації.

У Франції підтвердили, що кілька десятків українських солдатів дезертирували під час навчання у Франції, повідомив у понеділок офіційний представник французької армії.

Експертні команди Центру оцінювання розглядають звернення з усієї України — місце проживання чи реєстрації людини не має значення. До їх складу входять лікарі з різних державних закладів охорони здоров’я.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 січня. Від початку цієї доби відбулося 199 бойових зіткнень.