Український бізнес наймає більше жінок та підлітків на тлі нестачі працівників – Reuters
Джерело:Reuters
Війна в Україні виснажує робочу силу, тому підприємства заповнюють критичну нестачу кадрів, наймаючи більше жінок на традиційно чоловічі посади, а також залучаючи старших працівників, підлітків і студентів.
Через виїзд за кордон мільйонів людей, в основному жінок і дітей, і мобілізацію десятків тисяч чоловіків, криза робочих місць загрожує економічному зростанню і відновленню. Згідно з опитуванням Мінекономіки серед 3000 компаній, майже 60% з них зазначили, що їхньою головною проблемою є пошук кваліфікованих працівників.
Директорка зі сталого розвитку металургійної компанії “Метінвест” Тетяна Петрук повідомила, що нині відкрито близько 4000 вакансій у компанії, а дефіцит кадрів впливає на виробництво.
“Брак кадрів відчуваємо не лише ми. Його відчувають усі компанії в регіонах, у тому числі й наші підрядники”, – зазначає вона.
Великі українські компанії змінюють підходи до ведення бізнесу і підбору кадрів, включаючи ротацію персоналу, розширення посадових інструкцій, автоматизацію процесів, повторний набір пенсіонерів і впровадження нових пільг, зокрема для молоді.
“Сільпо” активно наймає жінок на традиційно чоловічі позиції, такі як охоронці, вантажники, пакувальники і обробники м’яса, включаючи шістьох жінок-водіїв вантажівок.
В таких сферах, як виробництво сталі, частка жінок зросла до 30-35% в “Метінвесті”, де також наймають жінок на підземні роботи.
Vodafone, приділяючи увагу молоді, модернізував свою програму, що дозволило близько 50 підліткам у 12 містах здобути перший досвід роботи.
- З початку повномасштабного вторгнення багато українських чоловіків взяли до рук зброю. Щоб підтримати економіку тисячі робочих місць зайняли жінки, доки чоловіки воюють. Видання The New York Times розповіло як українки опановують нові, стереотипно чоловічі, професії.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.