Український бізнес наймає більше жінок та підлітків на тлі нестачі працівників – Reuters
Джерело:Reuters
Війна в Україні виснажує робочу силу, тому підприємства заповнюють критичну нестачу кадрів, наймаючи більше жінок на традиційно чоловічі посади, а також залучаючи старших працівників, підлітків і студентів.
Через виїзд за кордон мільйонів людей, в основному жінок і дітей, і мобілізацію десятків тисяч чоловіків, криза робочих місць загрожує економічному зростанню і відновленню. Згідно з опитуванням Мінекономіки серед 3000 компаній, майже 60% з них зазначили, що їхньою головною проблемою є пошук кваліфікованих працівників.
Директорка зі сталого розвитку металургійної компанії “Метінвест” Тетяна Петрук повідомила, що нині відкрито близько 4000 вакансій у компанії, а дефіцит кадрів впливає на виробництво.
“Брак кадрів відчуваємо не лише ми. Його відчувають усі компанії в регіонах, у тому числі й наші підрядники”, – зазначає вона.
Великі українські компанії змінюють підходи до ведення бізнесу і підбору кадрів, включаючи ротацію персоналу, розширення посадових інструкцій, автоматизацію процесів, повторний набір пенсіонерів і впровадження нових пільг, зокрема для молоді.
“Сільпо” активно наймає жінок на традиційно чоловічі позиції, такі як охоронці, вантажники, пакувальники і обробники м’яса, включаючи шістьох жінок-водіїв вантажівок.
В таких сферах, як виробництво сталі, частка жінок зросла до 30-35% в “Метінвесті”, де також наймають жінок на підземні роботи.
Vodafone, приділяючи увагу молоді, модернізував свою програму, що дозволило близько 50 підліткам у 12 містах здобути перший досвід роботи.
- З початку повномасштабного вторгнення багато українських чоловіків взяли до рук зброю. Щоб підтримати економіку тисячі робочих місць зайняли жінки, доки чоловіки воюють. Видання The New York Times розповіло як українки опановують нові, стереотипно чоловічі, професії.
Джерело: Reuters Росія випустила понад 200 ракет і безпілотників по українській енергетиці після тривалої паузи….
Американські офіційні особи попередили, що Росія може посилити диверсійні кампанії проти оборонних компаній, зокрема американських, з метою підриву підтримки України в країнах НАТО.
З березня 2024 року Росія поставила Північній Кореї понад мільйон барелів (56 тисяч тонн) нафти, що було зафіксовано за допомогою супутникових знімків, аналіз яких провів британський центр Open Source Centre.
Протягом минулої доби, 22 листопада, відбулось 190 бойових зіткнень.
Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.