РФ почала контрнаступ на Курщині. Зеленський каже, що все йде за планом

Джерело: Укрінформ, Міноборони РФ, ISW

Російські війська розпочали контрнаступ на території Курської області. Це підтвердили і Президент України, і міноборони ворога, і Інститут вивчення війни.

Президент України Володимир Зеленський підтвердив, що російські війська розпочали контрнаступальні операції в Курській області. Він озвучив це під час спільної пресконференції з литовським президентом Гітанасом Науседою.

Водночас він сказав, що все “йде за нашим, українським, планом“.

“Щодо Білорусі, скупчення бачимо, бачили це давно, контролюємо цей процес”, – додав глава держави.

Міноборони РФ теж підтвердило інформацію про свій контрнаступ у Курській області. Вони стверджують, що відбили кілька населених пунктів.

“Під час ведення наступальних дій підрозділами угруповання військ “Сєвєр” упродовж двох діб звільнено 10 населених пунктів: Апанасовка, Бяхово, Вишньовка, Вікторовка, Внєзапноє, Гордєєвка, Краснооктябрьске, Обуховка, Снагость и 10-й Октябрь”, – ідеться в повідомленні.

Що каже Інститут вивчення війни

Аналітики ISW вказують, що російські війська почали контратаки в Курській області, захопивши кілька населених пунктів 10 і 11 вересня. Розмір і перспективи цих контрнаступів залишаються незрозумілими, а ситуація нестабільною. Геолокаційні дані вказують, що російські війська відновили позиції на схід від Журавлів, а підрозділи 51-го ВДВ полку просунулися на північ від Снагоста.

Українські війська почали нові атаки проти російського контрнаступу на захід від Снагоста та по всьому українському виступу в Курській області. 11 вересня повідомлено, що українські сили атакують фланг російських військ на захід від Снагостя після російської контратаки. Є також відомості про українські атаки поблизу Кульбаки та транскордонні операції в Глушковському районі.

Російські війська можуть планувати тимчасово перерізати український виступ у Курській області, щоб створити умови для більш масштабної операції з витіснення українських сил. Наразі вони проводять контратаки вздовж західного краю виступу, намагаючись зайняти вигідні позиції для подальших дій. Можливо, метою є просування до кордону, щоб ускладнити українські логістичні маршрути. Для цих початкових атак використовуються 155-а морська піхотна бригада та полки ПДВ, але ймовірно, надалі залучать й інші підрозділи.

Неясно, чи здатні нинішні російські сили, переважно призовники та менш боєздатні елементи, успішно витіснити українців, або чи планують перекинути додаткові боєздатні підрозділи. Оцінка впливу російських контратак на довгострокову ситуацію ще передчасна, і ISW продовжить стежити за розвитком подій.

  • Британський міністр оборони Джон Гілі повідомив Палаті громад, що тривале утримання українськими Силами оборони позицій у Курській області послаблює позиції Володимира Путіна.
  • Президент Володимир Зеленський повідомив, що станом на 9 вересня Сили оборони взяли під контроль близько 1300 квадратних кілометрів у Курській області РФ від початку наступу.
  • Наступ України на Курську область здивував союзників швидким успіхом, спростувавши думку про глухий кут у війні та поставивши під сумнів обіцянки Путіна захищати російську територію. Однак через місяць західні офіційні особи досі не розуміють кінцевої мети Києва щодо 1 300 кв. км, які він контролює. Деякі побоюються, що Україна може втратити ці території, якщо Росія розпочне масштабний контрнаступ.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець підтвердив готовність України забрати всіх своїх громадян із полону, тоді як твердження російської омбудсменки про відмову Києва є неправдивими.

Асоціація правників України запрошує на ХІІІ Судовий форум, який відбудеться 5-6 грудня 2024 року в…

2 грудня російська тактична авіація двічі атакувала Кривий Ріг, застосувавши керовані авіаційні ракети. Повітряні сили ЗСУ відзвітували про знищення усіх ворожих цілей.

Вищий антикорупційний суд 2 грудня застосував санкції проти колишнього народного депутата та президента корпорації “Мотор Січ” В’ячеслава Богуслаєва, стягнувши його майно у дохід держави.

Попри гендерний баланс населення України, телемарафон “Єдині новини” демонструє значну гендерну нерівність. Так, згідно з підрахунками, лише 16,7% гостей етерів марафону – жінки.