37 осіб засудили до смертної кари через спробу перевороту у ДР Конго

Джерело: BBC News

Тридцять сім осіб, у тому числі трьох американців, британець, бельгієць і громадянин Канади, засудили до смертної кари за спробу повалити президента Демократичної Республіки Конго.

Чоловіків звинуватили в тому, що вони здійснили напад на президентський палац і будинок соратника президента Фелікса Чисекеді в травні.

Крістіана Маланга, громадянина США конголезького походження та підозрюваного лідера змови, вбили під час нападу разом із п’ятьма іншими.

Загалом у військовому суді судили 51 особу, а слухання транслювали на національному телебаченні та радіо.

Син Маланги Марсель, один із громадян США, засуджених до смертної кари, раніше заявив суду, що батько погрожував вбити його, якщо він не візьме участі.

Його друга Тайлера Томпсона також засудили до смертної кари. Хлопці, віком близько 20 років, разом грали у футбол у Юті.

З 51 судимого 14 осіб виправдали та звільнили, суд визнав їх непричетними до нападу.

Засуджені мають п’ять днів на оскарження вироків.

Смертні вироки не виконувалися в ДР Конго вже близько двох десятиліть – засуджені, які отримали покарання, замість цього відбували довічне ув’язнення.

Уряд скасував цей мораторій у березні цього року, мотивуючи це необхідністю усунути “зрадників” із недієздатної армії країни. Проте з того часу смертні вироки не виконувалися.

Галицький районний суд Львова продовжив досудове розслідування у справі вбивства мовознавиці Ірини Фаріон ще на шість місяців.

Проти Гарві Вайнштейна з’явилося нове обвинувачення. Прокуратура не оприлюднила подробиць, а адвокат Вайнштейна заявив, що він не знає нічого про нову обвинувачувачку.

Актор Девід Швіммер нещодавно зізнався, що його кар’єра могла б піти зовсім іншим шляхом, якби він не відмовився від ролі у фільмі “Люди в чорному” 1997 року. На той час актор здобув велику популярність завдяки своїй ролі в серіалі “Друзі”, але він вирішив зосередитися на власному фільмі, замість того щоб прийняти пропозицію зіграти головну роль у культовому фільмі.

Росія проводить інформаційні маніпуляції, часто маскуючи їх під українські ініціативи, зокрема через створення псевдоукраїнських сторінок у соцмережах.

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн у п’ятницю, 20 вересня, здійснить візит до України.