Варіанти ракетної відповіді Путіна Україні включають ядерне випробування, – експерти

Джерело: Reuters

Троє аналітиків вважають, що варіанти заходів Володимира Путіна, у відповідь якщо Захід дозволить Україні використовувати свої ракети великої дальності для удару по Росії, можуть включати удари по британським військовим активам поблизу РФ або, в крайньому разі, проведення ядерних випробувань.

Раніше Путін пообіцяв “належну” відповідь на такий крок Заходу, однак не сказав, що саме означають його погрози.

Експерт зі зброї в Інституті дослідження проблем миру та політики безпеки в Гамбурзі Ульріх Кюн сказав, що він не виключає, що Путін вирішить надіслати якийсь ядерний сигнал – наприклад, випробування ядерної зброї, щоб залякати Захід.

“Це було б драматичною ескалацією конфлікту. Ядерні випробування були б чимось новим. Я б не виключав цього, і це відповідало б тому, що Росія протягом останніх кількох років порушила низку міжнародних домовленостей щодо безпеки, які вона підписала протягом десятиліть”, – сказав він.

Фахівець з безпеки Інсбрукського університету в Австрії Герхард Манготт сказав, що він також вважає можливим, хоча, на його думку, малоймовірним, що відповідь Росії може включати певну форму ядерного сигналу.

“Росіяни можуть провести ядерне випробування. Вони зробили всі необхідні приготування. Вони можуть підірвати тактичну ядерну зброю десь на сході країни, щоб продемонструвати, що (вони) мають на увазі, коли кажуть, що ми врешті-решт вдамося до ядерної зброї”, – сказав він.

Один з експертів також вважає, що окрім брязканням ядерною зброєю або ударів по британських активах, більш передбачувана відповідь може включати посилення Росією атак на українську цивільну інфраструктуру.

Іншим варіантом для Росії було б посилення “гібридних” атак, таких як саботаж у Європі або втручання у виборчу кампанію в США.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.