США і Велика Британія дозволили ЗСУ бити по території РФ, але поки не оголошують це – ЗМІ

Джерело: The Guardian
За повідомленням ЗМІ, США та Велика Британія погодились дати дозвіл Україні на удари ракетами Storm Shadow по цілях на території РФ. Однак поки що публічного оголошувати про це партнери не готові.
Таке рішення президент США Джо Байден та глава британського уряду Кір Стармер погодили під час зустрічі 13 вересня у Білому домі.
Зазначається, що у межах перемовин Байден відкинув погрози президента РФ Володимира Путіна, який заявив, що дозвіл на удари західними ракетами по Росії означатиме початок війни з НАТО.
Зустріч Байдена та Стармера була ініційована на прохання Великої Британії. Після перемовин політики не провели пресконференцію.
ЗМІ кілька днів поспіль писали про те, що Західні союзники готові дати дозвіл Україні на удари, однак лідери країн не коментували це. У Росії, своєю чергою, пригрозили, що дозвіл на ці удари фактично означатиме війну НАТО проти Росії.
Проте Стармер, перед вильотом до США 12 вересня, сказав журналістам, що саме Росія почала війну.
“Росія незаконно вдерлась до України. Росія може негайно покласти край цьому конфліктую Україна має право на самозахист”, – наголосив він.
Україна кілька місяців просить союзників надати дозвіл атакувати російські військові цілі углиб території РФ. Зокрема це питання підіймалось під час візиту держсекретаря США Ентоні Блінкена та глави МЗС Великої Британії Девіда Леммі до Києва цього тижня.
“Британські джерела повідомляють, що Лондон і Вашингтон вирішили дозволити Україні використовувати ракети великої дальності, але поки не хочуть про це оголошувати. Розгортання ракет, додають західні офіційні особи, має бути частиною ширшого плану, спрямованого на припинення повномасштабної війни”, – пише The Guardian.
Ракети Storm Shadow виробляється компанією, контрольованою британськими, французькими та італійськими інтересами, а деякі її компоненти виробляються в США, що дає всім чотирьом країнам право вето на її використання.
- США можуть дозволити Україні використовувати британські та французькі далекобійні ракети для ударів по території Росії, але американські ракети ATACMS під цей дозвіл не потраплять.
- За даними ЗМІ, США та Велика Британія готові дати дозвіл Україні на застосування своїх далекобійних ракет по цілях на території Росії, однак спершу хочуть отримати план цих атак.
Росія скасувала експортне мито на пшеницю, намагаючись пожвавити продажі після різкого падіння обсягів експорту. Це перше таке рішення з моменту запровадження мита у червні 2021 року.
У ніч на 5 липня українські захисники вразили ворожий аеродром “Борисоглєбськ” що у Воронезькій області РФ.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 липня. Від початку цієї доби відбулося 136 бойових зіткнень.
Джиллі – собака породи малінуа, що все своє життя до початку повномасштабного вторгнення несла службу на КПП “Чонгар” – контрольно-пропускний пункт з тимчасово окупованим Кримом. Її власник Ден, прикордонник з Херсонщини, з малечку виховував та соціалізував Джиллі, навчав на пошук наркотичних засобів для роботи. 24 лютого, коли росіяни стрімко просувались на усіх напрямках, саме КПП “Чонгар” був першим взятим об’єктом. Наряд Дена з собакою після обстрілу не змогли провести успішну евакуацію і були в оточені. Військовослужбовців взяли в полон, Джиллі наказали відпустити. Тоді вони бачились востаннє.
4 липня між Україною та РФ відбувся ще один обмін військовополоненими, про який було домовлено на зустрічі у Стамбулі. У межах цих обмінів додому повертають важкохворих та молодше 25 років.