Чоловіча та жіноча збірні України з шахів почали змагання з трьох перемог поспіль

Джерело: “Чемпіон”

В угорській столиці Будапешті відбулися матчі третього туру 45 шахової Олімпіади.

Чоловіча збірна України з мінімальним рахунком перемогла Австралію (2,5:1,5). Перша партія завершилась нічиєю Андрія Волокітіна. Надалі поступився Василь Іванчук. Утім Руслану Пономарьову та Антону Коробову вдалося виправити ситуацію.

Тим часом жіноча збірна України впевнено перемогла команду Ізраїлю з рахунком 3:1. Свої партії Анна Ушеніна та Інна Гапоненко, внічию зіграли Юлія Осьмак та Євгенія Долуханова.

Як зазначається, напередодні чоловіча збірна перемогла Туніс та Уругвай, а жінки здолали Киргизстан та Литву.

Довідка. Шахова Олімпіада-2024 відбувається за швейцарською системою (турнірна система, при якій у кожному наступному турі зустрічаються супротивники з однаковою або близькою кількістю очок — прим.), отже обидві українські команди гратимуть проти команд, які також виграли три свої поєдинки.

Фінські служби оглянули місце обриву електричного кабелю EstLink 2 на дні Балтійського моря і виявили слід від волочення якоря. В Національному бюро розслідувань вважають, що він залишений нафтовим танкером Eagle S, що належить до “тіньового флоту” Росії.

У соцмережі X (Twitter) обліковий запис під назвою “Чи помер Джиммі Картер сьогодні?” останні пів року щодня публікував відповідь “Ні” у різних варіаціях. Проте 28 грудня, оновивши статус “Ні”, власник акаунту не зміг оперативно зреагувати на новини: через кілька годин після публікації Джиммі Картер помер у віці 100 років.

30 грудня президент Володимир Зеленський підписав закон №12178 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження оцінювання повсякденного функціонування особи.

Акторка Галь Гадот, відома за роллю в серіалі “Диво-жінка”, розповіла про свою термінову операцію через виявлений тромб у мозку, коли перебувала на восьмому місяці вагітності своєю молодшою дочкою.

Накопичування звичок — це техніка, яка передбачає поєднання нової звички з тією, що вже існує, аби було легше запам’ятовувати та виконувати їх. Психологи вважають цей метод ефективним у формуванні довготривалих змін у поведінці, як-от новорічні обіцянки.