У МЗС Британії назвали ядерні погрози Росії «пилом в очі»
Джерело: ВВС
Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі назвав ядерні погрози Росії “пилом в очі” і зазначив, що такі заяви є звичною стратегією Володимира Путіна. Леммі зробив таку заяву під час свого виступу, коментуючи останні загрози з боку російського лідера щодо можливого використання ядерної зброї.
Свій коментар глава відомства озвучив у контексті запитання, чи вважає він ці погрози брехнею. Тоді Леммі наголосив, що це частина тактики Путіна, яку той використовує для залякування міжнародної спільноти. Він охарактеризував такі заяви як спроби відвернути увагу від реальних проблем, зокрема, продовження агресії проти України.
Міністр додав, що Захід не повинен дозволити себе збити з курсу під впливом “фашиста”, який не зупиниться у своїх атаках на Україну. Він наголосив на важливості єдності західних країн у протидії таким загрозам та підтримці української боротьби.
Леммі також відповів на запитання щодо можливого дозволу на використання Україною далекобійної зброї для ударів по цілях у Росії. Він зазначив, що рішення щодо військової допомоги має ухвалюватися спільно із союзниками та президентом України Володимиром Зеленським, враховуючи актуальні потреби на полі бою.
“Жодна війна не виграється якоюсь однією зброєю, це дійсно так”, — сказав Леммі, додавши, що перемога вимагає комплексного підходу та координації зусиль багатьох країн і видів озброєнь.
- США і Британія висловлюють занепокоєння через можливу передачу Росією ядерних технологій та секретної інформації Ірану, що може сприяти розвитку іранської ядерної програми. Західні посадовці, знайомі з ситуацією, повідомляють, що Кремль останнім часом посилив співпрацю з Тегераном в цьому напрямку.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що українській армії бракує сил для звільнення деяких тимчасово окупованих Росією територій.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц прибув до Києва з неоголошеним візитом вранці 2 грудня.
Триває 1013-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 743 тисячі осіб.
За оцінками аналітиків, збільшення військових витрат у держбюджеті РФ на 2025 рік не означатиме посилення військових можливостей країни.
Європейські партнери спорядили спеціалізованій екологічній прокуратурі технічне обладнання для збору доказів щодо екологічних злочинів, включаючи воєнні злочини та екоцид.