Комітет Ради відхилив дозвіл воєнкорам працювати у комендантський час – директорка ІМІ
Джерело: Оксана Романюк/Фейсбук
17 вересня на засіданні комітету Верховної Ради відхилено правку, яка дозволяла б воєнним кореспондентам з акредитацією ЗСУ вільно переміщатися під час комендантської години.
Як зазначила директорка ІМІ Оксана Романюк, це рішення заблоковане “завдяки” виступу НСЖУ, яка, на її думку, неправдиво стверджує, що проблеми з переміщенням журналістів не існує.
Вийшов якийсь театр з масками під проводом НСЖУ, яка розказала, що опитала воєнкорів, і проблем нема, все ок. Ось є ж працюючий наказ 73. Думаю, воєнкори на цьому моменті засміялись. (це чисто для лікбезу – наказ 73 не регулює, і не може регулювати переміщення в тилових містах, ми планували підвести законодавчу основу, щоб полегшити життя журналістам), – пояснила Романюк.
Вона також критично висловилася стосовно позиції Служби безпеки України, котра виступила проти цієї правки, стверджуючи, що акредитація СБУ не повинна обмежувати переміщення журналістів у тилових містах.
Директорка ІМІ вважає ситуацію зрежисованою і наголошує на необхідності створення нової організації для захисту прав журналістів в Україні.
Дуже дивна мені ця історія. Звісно, я вважаю її зрежисованою, бо все це максимально тупо і неприродньо виглядає. Звісно, ми зробимо висновки. А загалом нам давно потрібна нова реальна журналістська організація, яка буде ефективно і сміливо захищати інтереси працюючих журналістів, – вважає Романюк.
Раніше Головнокомандувач ЗСУ затвердив зміни до наказу щодо правил акредитації журналістів під час воєнного стану. Зокрема відтепер акредитація відбуватиметься на строк до 12 місяців.
- Начальник одного з управлінь Державної міграційної служби отримав підозру за фактом перешкоджання законній професійній діяльності журналістів.
- Військовослужбовці 13-ї бригади Нацгвардії України “Хартія”, разом із письменником і військовим Сергієм Жаданом, радіоведучою Аллою Кошляк та журналістом Дмитром Третяком, запустили перше мандрівне радіо в Україні – “Радіо Хартія”. Етери доступні на сторінках радіо в соціальних мережах та на YouTube.
- Близько 30% українців вважають, що єдиний телемарафон втратив свою актуальність. Приблизно 20% респондентів ставляться до “Єдиних новин” нейтрально, тоді як інші 20% громадян вважають, що телемарафон в Україні досі залишається актуальним.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. На даний час відбулося 149 бойових зіткнень.
З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.
Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.
Сьогодні, 6 липня, російські війська атакували ударними дронами будівлю Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Полтавській області.
Центральна міська клінічна лікарня №6 у тимчасово окупованому Донецьку перебуває у занедбаному стані. У медичному закладі спостерігається гостра нестача медикаментів та персоналу, зафіксовані випадки фізичного зносу приміщень — зокрема, пошкодження підлоги та зламані меблі.