На кордоні Норвегії з РФ зафіксували сліди радіоактивного цезію-137
Джерело: The Barents Observer
Норвезьке агентство з радіаційної та ядерної безпеки (DSA) виявило перевищення радіаційного рівня біля російського кордону.
Зокрема в період з 9 до 16 вересня норвезькі експерти виявили сліди радіоактивного цезію-137 за допомогою двох станцій, розміщених біля російського кордону. Походження радіації досі залишається невідомим.
Згідно з даними DSA, рівень радіації хоч і перевищений, але залишається у безпечних для людини межах.
“Рівень явно вищий за норму, але не становить небезпеки для людей або навколишнього середовища”, – розповів представник DSA Бредо Меллер.
Він розповів, що станції зафіксували 5 мкБк/м3. Це значно нижче рівнів, які можуть спричинити радіаційне опромінення. За міжнародними стандартами, для повітря на відкритих просторах припустимими вважаються концентрації цезію-137, що не перевищують десятки беккерелів на кубічний метр (Бк/м³), тобто 5 мкБк/м³ (0,000005 Бк/м³) є на шість порядків нижчими за ці межі.
Перевищення рівня радіації зафіксували тільки два фільтри, розміщені біля кордону РФ.
Відомо, що цезій-137 утворюється під час роботи ядерного реактора. Не виключено, що викид пов’язаний із діяльністю у Баренцевому морі підводних човнів і криголамів, оснащених ядерними реакторами.
Зазначається, що роботи над російською крилатою ядерною ракетою “Буревісник” на полігоні Паньково на Новій Землі також могли спричинити перевищення рівня радіації. Цю інформацію засекречено. Офіційно РФ не повідомляла про випробування своєї ядерної ракети, але супутникові знімки показали, що такі роботи ведуться.
- Японія заявила, що 24 серпня почне викид понад 1 мільйона метричних тонн очищеної радіоактивної води зі зруйнованої атомної електростанції Фукусіма, попри занепокоєння сусідніх країн, включаючи Китай, і місцевих рибальських громад.
Головне управління розвідки Міністерства оборони повідомило, що Росія нарощує вплив на інформаційний простір Африканського континенту, використовуючи ресурси державних ЗМІ — зокрема, агентства ТАСС і телеканалу RT.
Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.
Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.
У Запоріжжі на воді загинув 17-річний хлопець – він зник під час купання в затопленому кар’єрі. Тіло юнака виявили наступного дня водолази на глибині 10 метрів.
Військові Естонії провели перші бойові стрільби з реактивних систем залпового вогню HIMARS.